Mardin'den tepki çeken görüntüler: Havaya ateş açarak kovalayan polis açığa alındı

Mardin Nusaybin’de polisin bir sitede oynayan küçük yaştaki çocukları yakalamak için havaya ateş açarak yakalamasına ait görüntülerin sosyal medyada infial yaratmasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü polisin hakkında soruşturma başlatılarak görevden el çektirildiğini açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Mardin'in Nusaybin ilçesinde, polis aracına taş atan çocuklara havaya ateş açarak müdahale eden polis memuru hakkında soruşturma başlatıldığını ve memurun görevden el çektirildiğini açıkladı.

EGM'den, sosyal medyada yer alan Mardin'in Nusaybin ilçesinde, bir site bahçesinde çocukların bulunduğu sırada havaya ateş açan polis memuruyla ilgili görüntüye ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Olayın, 24 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştiği belirtilen açıklamada, "Bir site bahçesinde meydana geldiği anlaşılan olayla ilgili olarak; polis aracına taş atan çocuklara havaya ateş ederek müdahale eden ve olayı zamanında sıralı amirlerine bildirmeyen polis memuru hakkında soruşturma başlatılmış ve görevden el çektirilmiştir" denildi.

(Kaynak: DHA)

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.