Kartal'da 8 katlı bir bina çöktü: Ölü ve yaralılar var

İstanbul Kartal'da, 8 katlı bir binada çökme meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, enkazda aramalar yapıyor. Binada 14 dairenin bulunduğu alt katında da konfeksiyon atölyesi bulunduğu öğrenildi. İlk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralı olarak kurtarıldı. Çöken binanın 1992 yılında inşa edildiği, edinilen son bilgiler arasında. Öte yandan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın olay yerine hareket ettiği bildirildi

Kartal'da 8 katlı bir bina çöktü: Ölü ve yaralılar var
banner150

Kartal'da Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak üzerinde bulunan 8 katlı bina saat 16.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü. İlk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kadın yaralı olarak enkaz altından çıkarıldı.

Çevre binalarda yaşayanların verdiği bilgilere göre, çökmeden 2 saat önce binada bir çatırtı duyulduğu belirtiliyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın olay yerine hareket ettiği bildirildi.

Öte yandan binanın 1992 yılında inşa edildiği öğrenildi. Saat 16.00 sıralarında meydana gelen patlamanın ardından bina çöktü. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Binadaki tüm dairelerin dolu olduğu ve ilk gelen bilgilere göre yaralıların olduğu öğrenildi.

Binanın çökmeden önceki hali...

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekiplerini enkazda arama çalışmalarına başladı.

Çevredeki vatandaşlar da itfaiye ekiplerine çalışmalarında yardım ediyor. 

İlk gelen bilgi çöken binanın Maltepe'de olduğu yönündeydi. Olay yerinden geçen kişilerin de hafif şekilde yaralandığı öğrenildi. Binada yaşayanların yakınları da haberi alarak olay yerine akın etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.