İçişleri Bakanı Soylu yeni polis kıyafetlerini tanıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Trafik Birim Amirleri Bilgi Paylaşımı ve Değerlendirme" toplantısına katıldı. Konuşmanın ardından trafik polisleri için yeniden tasarlanan kıyafetlerin tanıtımı yapıldı.

İçişleri Bakanı Soylu yeni polis kıyafetlerini tanıttı
banner150

Polislerin kullanacağı yeni kıyafetler Süleyman Soylu'nun katılıyla gerçekleşen "Trafik Birim Amirleri Bilgi Paylaşımı ve Değerlendirme" toplantısı ardından tanıtıldı. İşte polis kıyafetlerinden ilk kareler...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, trafik polislerinin yeni üniformarlarını tanıttı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamaları şu şekilde:

Geçen yıl 24 Ocak'ta yine trafik birim amirleriyle toplantı yaptık. Birtakım hedefler ortaya koyduk. Onlara uymak için arkadaşlarımız özen gösterdiler. Hem ölümlerde hem de kazalarda ciddi azalmalar meydana geldi. 2018'in son iki ayında yüzde 30'luk ölümlerde azalma yaşandı.

Ciddi bir motivasyon, denetleme, eğitim var. Ve bütün bunları hem sahada hem de sahanın dışında bu işin koordinasyonun görev yapan arkadaşlarımız müthiş bir gayret içerisindeler.

Geçen yıl hem motosikletler hem de trafik personeli konusunda artış yaşanacağını söylemiştik. Araç gereç ve motosiklet konusunda yatırım yaptık.

En önemli meselelerden birisi; 

Biliyoruz ki trafik polisleri riskli görev yapıyorlar. Bazen trafik kazalarına kendileri maruz kalıyorlar.

Daha koyu renklerden, daha fazla açık renklere ve daha özgün bir yaklaşıma doğru gittik. Kravat yok. Polisimizin diğer branşlarından kaldırmıştık. Hem rahat, hem kaliteli, hem esnek...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.