İBB'den su fiyatlarına inanılmaz damping!

İBB'nin su faturasının sol altında yer alan mesajında, suya yapılan indirim anlatılırken, mesaj, sosyal medyada çokça konuşuldu.

İBB'den su fiyatlarına inanılmaz damping!
banner150

İstanbul'da su faturasındaki bir detay dikkat çekti.

Bir takipcimizin Kanal Maraş Whatsapp ihbar hattına yolladığı su faturasında İBB' nin suya indirim nasıl yaptığının anlatılması yazıyordu. Sosyal medyada da paylaşılan fatura bir anda günün en çok konuşulan konuları arasına girdi.

İBB'nin su faturasındaki mesajında şu ifadelere yer verildi: “Sayın abonemiz 2019 yılı başında %15’lik indirim yapılmıştı. Buna ilave olarak, İBB Meclisi’nin 15 Mayıs 2019 tarihli kararı ile; su birim fiyatlarında yeniden indirim yapılmış ve TÜFE oranında fiyat artışı da kaldırılmıştır. Ayrıca kullandığınız suyun 1000 litresi ‘İnsani su hakkı’ olarak ücretsiz verilmiştir.”

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 12:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
kuzeyli
kuzeyli - 8 ay Önce

Özellikle kuzey ilçelerimiz sürekli göç veriyor . Merkezden uzak olan yerleşim yerlerinde ( özellikle kuzey ilçeler; Nurhak,Ekinözü,Elbistan ,Afşin,Göksun) en öneli sorunlardan biri İstihdam alanlarının yokluğu. İlçelerimiz sürekli göç veriyor. İş imkanları yatırımlar olsa kimse göçmez. Her birimiz şehrimiz için bunu gündeme getirmeliyiz. Tarım ve hayvancılığın sorunları çözülmek için gündeme gelse ve çözülse insanlar yaşadığı yerde geçimini sağlar Ekonomik hareketlilik olur. İlde yaşayan herkes kazanır.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.