Gülistan Doku'nun ablası: O gece Gülistan neye şahit oldu?

Tunceli'de 226 gün önce kaybolduğu günden beri ekiplerce aranan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmalarından hala bir iz bulunamadı. Kardeşinin intihar etmediğini savunan abla Aygül Doku, şüpheli Zaynal A.'nın Gülistan'a 5 Ocak'ta attığı mesaja dikkat çekti.

Gülistan Doku'nun ablası: O gece Gülistan neye şahit oldu?
banner150

Tunceli’de 5 Ocak’ta kaybolan Gülistan Doku’dan (21) aylardır haber alınamıyor. Gülistan Doku'nun en son görüldüğü yer iddiasıyla Uzunçayır Barajında başlatılan ve 226 gün süren arama çalışmalarından da bir sonuç çıkmadı.

Arama çalışmalarıyla ilgili konuşan Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku, bilirkişi raporundaki kanıtlara rağmen baş şüphelinin yargılanmadığını kaydetti.

“O GECE O EVDE NE KONUŞULDU?”

Sosyal medya hesabından Gülistan Doku ile baş şüpheli Zaynal A. arasındaki mesajlaşmaların içeriğini soran Abla Doku şu ifadeleri kullandı:

*Gülistan’ın olmayışının 231’nci günü. Gülistan 5 Ocak gecesi gece 00.30’da Zaynal A.’ya 'korkuyorum’ mesajı atıyor.

*Zaynal A., Gülistan’a diyor ki, “Sen bunu yapmayana kadar benimle konuşma” Neyi yapmayana kadar benimle konuşma diyor? Bu sorunun cevabını bize kimse vermemiş.

*Aslında hiçbir soruyu cevaplamamış ya da o gece o evde ne konuşuldu ki Zaynal A., Gülistan’a mesaj atarak “Az kalsın senin yüzünden annemin bütün planları bozuluyordu, evde çok kötü bir şey çıktı” diyor.

*O gece annesinin planlarının bozulacağı kadar nasıl bir konu konuşuldu, Gülistan neye şahit oldu? Bunlar ortada olan mesajlar ve hepsi kayıtlı. Gülistan o gece bu evde oturuyor sabah tekrar bu çocuktan ayrılıyor.

*Bilirkişi raporunda Zaynal'ın Gülistan'ı tehdit ettiğine üzerine gittiğini görüyor ve şiddet var diyor. Ama hala Zaynal A. yargılanmıyor, sorgulanmıyor.

“KIZIMIZI BULMUYORSUNUZ, AİLEYİ SORGULAMIYORSUNUZ…”

Kardeşi Gülistan Doku'nun intihar etmediğine dair açıklamalarına rağmen Uzunçayır barajında arama çalışmalarına devam edildiğini belirten Abla Doku şunları söyledi:

*Tamam, siz Zaynal A.’nın masum olduğuna mı inanıyorsunuz? Biz katil aramıyoruz biz kızımızı arıyoruz ve kızımızın nerede olduğuna dair bir işaret verin.

*Biz de diyelim ki, biz bu aileyi boşu boşuna suçlamayalım ve bu aile hakkında iddialarda bulunmayalım. Siz kızımızı bulmuyorsunuz, aileyi sorgulamıyorsunuz ve 220 gün boyunca bizi o köprüye kilitlediniz.

*Biz ilk günden beri ısrarla bizim kızımız intihar edebilecek biri değil dedik kimse bizi dinlemedi. Dalgıçlar, Gülistan'ın burada olmadığını ısrarla söylemesine rağmen kimse dalgıçları da dinlemedi.

*Biz 220 gün boyunca o köprünün başında bekledik cesedi yok, Zaynal A. yargılansın diyoruz herkes elimizde delil yok diyor. Peki, ne olacak Gülistan gökten zembille mi inecek?.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2020, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.