'Gitmek isteyen mültecilere ücretsiz otobüs verilecek'

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Bolu'ya gelen mültecilerin Edirne'ye ücretsiz gidebilmeleri için otobüs kaldıracağını ifade etti.

'Gitmek isteyen mültecilere ücretsiz otobüs verilecek'
banner150

Özcan, savaştan kaçarak Bolu'ya gelen mültecilerin, sınır ili olan Edirne'ye ücretsiz gidebilmeleri için otobüs kaldıracağını açıkladı. Özcan yaptığı açıklamada, gitmek isteyen mültecilerin muhtarlık veya belediyeye başvurmasını söyleyerek, "Dün gece Suriye'de muhtemelen rejim güçleri tarafından kahraman Türk askerimize yönelik hava saldırısı gerçekleştirildi. Ben şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılarımızın da şifa bulmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Mültecilerin Edirne'ye gitmeleri için ücretsiz otobüs kaldırmayı taahhüt ettiklerini belirten Özcan, "Bu hain saldırıdan sonra hükümetimiz, mülteciler için sınır kapılarının açıldığını duyurdu. Bu kapsamda biz de arkadaşlarımız ile çalıştık. Biz de, Bolu'daki mültecilerin sınır şehri olan Edirne'ye ulaşabilmeleri için Bolu'dan ücretsiz otobüsler kaldırmayı taahhüt ediyoruz. Edirne'ye gitmek isteyen mülteciler muhtarlıklara ve Bolu Belediyesi'ne başvuru yapabilirler. Sayı ne kadar olursa olsun biz buradan Edirne'ye naklini gerçekleştirmeye hazırız" şeklinde konuştu.

Kaynak: Sputnik

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2020, 17:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Darısı Kahramanmaraş buyuksehir belediyesine

ÖKKEŞ
ÖKKEŞ - 1 ay Önce

k.maraş büyükşehir belediyesi uyuyor mu Allah rızası için sizde otobüs kaldırın

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.