Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan sahte trafik cezası uyarısı!

Gelir İdaresi Başkanlığı yaptığı açıklamada "Başkanlığın adı, logosu ve ekran görüntüleri kullanılarak trafik para cezasına ilişkin sahte e-postaların gönderildiği tespit edildi. Bu e-postalarla, sahte internet adreslerine yönlendirme yapılarak, mükelleflerin kredi kartı bilgileri, şahsi bilgileri ele geçirilmeye çalışılıyor" denildi.

Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan sahte trafik cezası uyarısı!
banner150

Gelir İdaresi Başkanlığınca (GİB), başkanlığın adı  kullanılarak gönderilen trafik para cezasına ilişkin sahte e-postalara ilişkin  uyarıda bulunuldu.

Başkanlıktan yapılan duyuruya göre, GİB'in adı, logosu ve ekran  görüntüleri kullanılarak trafik para cezasına ilişkin sahte e-postaların  gönderildiği tespit edildi.

Bu e-postalarla, sahte internet adreslerine yönlendirme yapılarak,  mükelleflerin kredi kartı ve şahsi bilgileri ele geçirilmeye çalışılıyor.

Başkanlıkla ilgili her türlü işlemin www.gib.gov.tr internet adresi  üzerinden yapılması gerekiyor. GİB tarafından, trafik para cezası işlemlerinde kesinlikle e-posta  yoluyla bilgi talebinde bulunulmuyor. Konuyla ilgili mağduriyet ve şikayetlerin, hak kayıplarının önlenmesi  için adli makamlara da iletilmesi önem taşıyor.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.