Eşinin sevgilisini sabaha karşı evin tuvaletinde yakaladı!

Ankara'da aynı iş yerinde çalışan bir kişiyi eşiyle yasak ilişkisi olduğunu farkedip evinde yakalayarak öldüren katil zanlısı hakkında mahkemeden flaş karar.

Eşinin sevgilisini sabaha karşı evin tuvaletinde yakaladı!
banner150

Eşiyle birlikte olan Erhan K.'ı evinin tuvaletinde yakalayan ve öldüren Sami U.’a, cinayeti ağır tahrik altında işlediği gerekçesiyle, 5 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme, 9 aydır tutuklu olan Sami U.’’ın tahliyesine karar verdi.

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz hafta görülen dava dosyasına göre, Ankara Toptancı halinde komisyoncu olan Erhan K. (35), aynı yerde çalışan hamal Sami U.’ın eşi S. Uysal’a konuşmak için mesaj gönderdi. Bunu gören Sami U., mesajları sildi. Eşiyle tartışan Sami U.(34), telefonu kırarak eşine yeni bir hat aldı. Ancak Erhan K, yeni numara üzerinden de ara sıra arayarak sohbet etti, birkaç defa da evine giderek konuştu. Bu durumu fark eden Sami Uysal, olaydan 4 ay önce eşini aramaması konusunda Erhan K.’ı uyardı. Erhan K., bu tartışma sırasında "Seni öldüreceğim p..." diyerek tehdit ve hakarette bulundu.

GECE YARISI EVİNİN TUVALETİNDE YAKALAYINCA ÖLDÜRDÜ
Sami U., 14 Ocak 2017’de gece saatlerinde çalışmak için Ankara haline gitti. İş yerinde Erhan K.’ı göremeyince durumdan şüphelenen Sami U., saat 05.30 sıralarında evine gitti. Erhan K.’ı evin tuvaletinde gizlenmiş bir halde yakalayan Sami U., önce darp ettiği Erhan K’ı, mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla yaraladı. Eşinin  yardım istemesiyle gelen ambulansla hastaneye kaldırılmak istenen Erhan K, yolda yaşamını yitirdi.

MAHKEME AĞIR TAHRİK VAR DEDİ
15 Ocak 2017 tarihinde tutuklanan Sami U. hakkında ’haksız tahrik altında kasten adam öldürmek’ suçundan dava açıldı. Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren yargılamanın karar duruşması 27 Eylülde yapıldı. Erhan K.’ın avukatı, Sami U.’ın, Erhan K. ile eşinin ilişkisini önceden bildiğini, olayı tasarlayarak işlediğini ve tahrik hükümlerinin uygulanmamasını talep etti.

Sami U. ise son sözünde, Erhan K.’ın kendisine saldırdığını, kendini ve çocuklarını korumak için bıçakladığını söyleyerek, pişman olduğunu dile getirdi. Mahkeme, kasten yaralama sonucunda ölüme neden olma suçundan Sami U.’a 12 yıl hapis cezası verdi. Bu cezayı haksız tahrik ve iyi hal maddelerini uygulayarak 5 yıla indiren mahkeme, tutuklu sanığın tahliyesine de karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.