banner232

Erdoğan’ın Suriye’ye yönelik askeri operasyon sinyali doları patlattı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye’ye yönelik askeri operasyon seçeneğini gündeme taşımasıyla birlikte İstanbul Borsası gibi piyasalar kapalı olmasına rağmen Türk Lirası, ABD doları karşısında değer kaybetti.

Erdoğan’ın Suriye’ye yönelik askeri operasyon sinyali doları patlattı!

Ekonomide gerekli önlemleri hayata geçirdiklerini belirten, işsizlikteki artışın aksine “İstihdamda artış var” diyen Erdoğan’ın, Suriye’ye yönelik olası operasyon seçeneğini işaret etmesiyle birlikte döviz kuru dalgalandı. ABD doları kuru 9 liraya yükseldi.

“TAHAMMÜLÜMÜZ KALMAMIŞTIR”

Erdoğan, “Suriye’den ülkemize yönelik terör saldırılarının kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır. Buralardan kaynaklanan tehditleri ya oralarda etkin olan güçlerle birlikte ya da kendi imkanlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız. Polislerimize yönelik son saldırı ve topraklarımızı hedef alan tacizler artık bardağı taşırmıştır. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacağız” açıklamasında bulundu.
Bu sözleri üzerine Erdoğan’ın, Fırat Nehri’nin doğusunda ABD’yle yapılan mutabakat uyarınca hedef almadığı PYD/YPG yapılanmasına yönelik operasyon yapabileceği olasılığı gündeme taşındı. 
Erdoğan ve Türkiye, yapılanmayı “terör örgütü PKK’nın Suriye kolu” olarak tanımlarken ABD ise, IŞİD ile mücadelesi dolayısıyla PYD/YPG’yi desteklemeyi sürdürüyor.

DOLAR AN İTİBARİYLE 9 TL’NİN ÜZERİNDE 

Yeniçağ ekonomi servisinin döviz barına göre dolar 9,0008 TL bandında durmaya devam ediyor. Sabah Borsanın ve serbest piyasanın açılması ile doların ne kadar olacağı ise merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 00:12
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.