Engelli kız kuaförde dehşeti yaşamıştı!

Üsküdar’da, modacı Sinem Yalçın’ın engelli kız kardeşinin gittiği kuaförde darp edildiği iddiasına ilişkin kuaför çalışanlarının davası sürerken, iş yeri sahibi hakkında 2 yıl 3 aya kadar hapis istemiyle yeni bir dava açıldı.

Engelli kız kuaförde dehşeti yaşamıştı!

Üsküdar’da 10 yıl önce emniyet şeridinde otomobilini kontrol ederken Faruk Kalkavan'ın kullandığı lüks cipin çarpması sonucu hayatını kaybeden moda tasarımcısı Sinem Yalçın'ın engelli kız kardeşi Didem Yalçın(34) iddiaya göre, 7 Mart 2018 tarihinde gittiği bir kuaförde darp edilmişti. Ailenin şikayetçi olması üzerine kuaför çalışanları Cevdet Eren ve Gülçin Çetinel hakkında "beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiyi kasten yaralama" suçundan ayrı ayrı 1 buçuk yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Duruşmada tanık olarak dinlenen iş yeri sahibi Yılmaz D. hakkında da "beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiyi silahla kasten yaralama" suçundan yeni bir dava açıldı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, kuaför çalışanları Cevdet Eren ve Gülçin Çetinel hakkında iddianame düzenlendiği, soruşturma aşamasında Yılmaz D. hakkında da şikayette bulunulduğu belirtildi.Şüpheli Yılmaz D.’nin, sahibi olduğu kuaför dükkanına gelen Didem Yalçın’ın müşterilere rahatsızlık vermesi üzerine elindeki sopayla engelli kıza vurduğu kaydedildi.

SOPA SİLAHTAN SAYILDI

Savcılık, olayda kullanılan sopayı silahtan sayarak Yılmaz D.’nin "beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiyi silahla kasten yaralama" suçundan 2 yıl 3 aya kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

İddianame, gönderildiği Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Kuaför dükkanının sahibi Yılmaz D. önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.


 

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.