Emniyetin kodu değişti

Emniyetin telsiz kodları bugün 00:00 itibarı ile değişti. Yeni sistem ile Valinin kodu: 3210 emniyet müdürünün kodu ise 3310 oluyor. Tüm ekiplerin ise kodları değişti.

Emniyetin kodu değişti
banner150

Yeni telsiz kodları, EGM tarafından 81 il emniyet müdürlüğüne gönderilen talimat yazısıyla 15 Haziran itibaren tüm Türkiye'de kullanılmaya başlandı. 

Gezi olayları esnasında değişen telsiz kodları tekrar aynı oluyor. Bütün valiliklerin "32-10" olan kodu da, "19-10" olarak değişmişti.  Valilerin hareketleri sırasında artık polis telsizinden "Sayın 32-10..." yerine, "Sayın 19-10..." anonsu duyulmaya başlanmıştı. 15  Hazirandan itibaren valilerin kodu tekrar 3210 oluyor. 

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), polis tarafından kullanılan karasal telsiz çağrı kodlarında değişiklik yaptı. Tüm polis birimleri, güvenlik olayları ve protokol uygulamalarının şifreli olarak rakamla kodlandığı telsiz kodlarında yapılan değişiklik, EGM Haberleşme Dairesi Başkanlığı tarafından 81 il emniyet müdürlüklerine gönderilen talimat yazısı ile 15 Haziran’dan  itibaren tüm Türkiye'de kullanıma sokuldu. 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.