Dev operasyon! Tam tamına 342 kilo ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri İpsala Gümrük Kapısı'nda yapılan operasyonda 163 kilo 637 gram esrar ele geçirildi. Diyarbakır'da ise kamyon kasasına özel olarak yapılmış gizli bölmede 179 kilogram esrar ele geçirildi!

Dev operasyon! Tam tamına 342 kilo ele geçirildi
banner150

Gümrük Muhafaza ekipleri uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele çalışmalarınca araç ve yüklerini Türkiye’ye gelmeden analize tabi tutularak şüpheli görülenler detaylı olarak inceleniyor. 

Bu kapsamda Türkiye’ye giriş yapmak üzere İpsala Gümrük Sahasına gelen bir tır boş olmasına rağmen şüpheli görülerek x-ray taramasına yönlendirildi. Yapılan tarama sonucu aracın bazı bölümlerinde şüpheli yoğunluk tespit edilmesi üzerine detaylı olarak aranmasına karar verildi. 

Kamyon kasasına gizlenmiş 179 kilogram esrar ele geçirildi

Narkotik dedektör köpekleri eşliğinde yapılan aramada, köpeklerin dorsenin tahta bariyerlerine tepki vermesi üzerine aracın sağ ve sol yan duvarlarında bulunan korkuluklar söküldü. Yapılan inceleme sonucu korkulukların iç kısımlarında 5 farklı bölüme gizlenmiş toplam 320 pakette 163 kilogram 637 gram uyuşturucu tespit edildi.

Analiz sonucunda skunk tipi esrar olduğu anlaşılan uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 4 milyon lira olduğu belirlendi. Konu ile ilgili araç sürücüsü gözaltına alınırken, soruşturmaya çok yönlü olarak devam ediliyor.


 

KAYNAK: İHA

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.