Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitler arasında 'ayrımcılık' iddialarına yanıt verdi

İstanbul Teşkilatının bayramlaşma töreninde konuşan Erdoğan, ''Şehitlerle ilgili kimlerin ayrım yaptığı bellidir. İşte gördünüz şehitlerimizin yattığı o topraklarda malum ana muhalefet partisini yaptığı toplantıda nelerin olduğunu gördünüz.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitler arasında 'ayrımcılık' iddialarına yanıt verdi
banner150

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları özetler şu şekilde:

Bu bayram bir başka. Hamdolsun Genelkurmay Başkanımız Şanlıurfa'da kıtada. Milli Savunma Bakanımız kıtada. İçişleri Bakanımız Güneydoğu Anadolumuzun bir başka yerinde.

Adalet Bakanımız Fırat Kalkanı harekatının olduğu bölgede. Orada komutanlarımız subaylarımız er erbaş onlarla beraber.

Bir başka bayram yaşıyoruz.

Bir yandan terörle mücadele, diğer yandan el ele omuz omuza bir bayram yaşıyoruz.

Son günlerde şehitlerimiz ve gazilerimiz arasında ayrımcılık fitnesi çıkartmaya çalışanlar olduğunu görüyorum.

1071’den bugüne kadar toprağa düşen her şehidimizin her gazimizin bizim gönlümüzde ayrı bir yer vardır.

“ONLARIN ŞAHADET NEDİR, ŞÜHEDA NEDİR BÖYLE BİR ANLAYIŞI YOK”
Şehitlerle ilgili kimlerin ayrım yaptığı bellidir. İşte gördünüz şehitlerimizin yattığı o topraklarda malum ana muhalefet partisini yaptığı toplantıda nelerin olduğunu gördünüz. Onlarda şehide gaziye saygı yok. Onlar bu ülkede her zaman ne yazık ki bu anlayışla yürüdüler.

Onların şahadet nedir, şüheda nedir böyle bir anlayışı yok. Bu yeni değil. Onların cemaziyelevveli bu. Onlar değil mi bizim mescitlerimizi camilerimizi ahıra çeviren. Bunlar delil olarak elimizde mevcut.

"BİR DUYARLILIK BEKLİYORUM"
Arakan gibi mesafe olarak bize uzak gözükse de aslında benzer bir senaryonun tatbik edilmeye çalışıldığı coğrafyalarda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Üç gündür İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak devlet başkanlarını arıyorum. BM Genel Sekreterini aradım konuştum.

Bir duyarlılık bekliyorum. İnşallah ayın 19’undan itibaren BM genel kurulu toplanıyor. İnşallah orada bunları çok daha farklı dile getireceğiz. Orada anlatacağız.

Kimse konuşmasa da biz konuşacağız.

Zaman zaman medyada sosyal medyada, “Arakan’ın bizimle ne ilgisi var neden karışıyoruz" gibi ifadeler görüyorum. Bu tür ifadeleri dile getirenler her şeyden önce tarihlerini bilmiyorlar. Bizim Myanmar’da şehitliğimiz olduğunun dahi farkında değiller. Orası da gönül dünyamızın sınırları içindedir.

Arakan bölgesi asırlarca Müslüman devlet adamları tarafından yönetilmiştir. Bölgede hüküm süren Türk devletleri de Arakanla irtibat halinde olmuşlardır.

“İNŞALLAH BU KANLI OYUN ARAKAN’DA BOZULACAKTIR”
Bugün terör damgası Müslümanlara yönelik tüm zulümleri meşrulaştıran bir istismar haline gelmiştir. Arakan’da yapılmaya çalışılan da aynısıdır. İnşallah bu kanlı oyun Arakan’da bozulacaktır. Bu kardeşlerimize tüm dünyanın yaptığı gibi biz sırtımızı dönemeyiz.

Biz Arakanlı Müslümanlara hem insanlık borcumuzu ödeyecek hem de tarihten gelen vefamızı göstereceğiz. Tüm bu yaşananlar bize şunu gösteriyor: Türkiye olarak güçlü olmak zorundayız. Hele hele kendi aramızda dargın küskün olmayacağız. Birbirimizi para, pul, makam, mevki için sevmeyi şöyle itin, atın bir kenara. Birbirimizi sadece ve sadece Allah için seveceğiz.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2017, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.