Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Ekrem İmamoğlu aynı cenazede saf tuttular!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, iş adamı Atalay Şahinoğlu'nun cenaze namazında buluştu. İki isim cuma namazının ardından kılınan cenaze namazında birlikte saf tuttu.Törenin ardından İmamoğlu, Cumhurbaşkanı'na aracına kadar eşlik etti. Tokalaştıkları gözlenen iki ismin bir süre ayaküstü sohbet ettikleri de gözlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Ekrem İmamoğlu aynı cenazede saf tuttular!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Atalay Şahinoğlu'nun Altunizade Marmara İlahiyat Fakültesi Camii'nde bugün cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazına katıldı.

Ekrem İmamoğlu da katıldı: Erdoğan'ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, iş dünyasının önemli isimleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze namazının kılınmasının ardından helallik alındı. 

Birlikte saf tuttular: Nuh Çimento eski Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Ticaret Odası Meclis eski Başkanı Atalay Şahinoğlu'nun cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu beraber saf tuttu.

Ayaküstü sohbet ettiler: Şahinoğlu'nun yakınlarına başsağlığı dileyen Erdoğan, cami çıkışında, önceki gün mazbatasını alarak göreve başlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir süre sohbet etti. 

Kandillleştiler: Öte yandan İBB Başkanı İmamoğlu, dün akşam Cumhurbaşkanı ile ilk karşılaşmasını ve bugün cenazede bir araya gelmeleri hakkında da konuştu. İmamoğlu, dün gece Cumhurbaşkanı'nın Beraat Kandili'ni kutladığını Erdoğan'ın da karşılık olarak kendisinin kandilini kutladığını ifade etti.

Tabuta omuz verdi: Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şahinoğlu'nun tabutuna omuz verdi.

 Şahinoğlu'nun naaşının cenaze aracına konulmasının ardından Erdoğan bir süre aracın yanında bekledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze aracı gittikten sonra camiden ayrıldı. 

Şahinoğlu'nun naaşı Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 16:20
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.