Cemal Kaşıkçı soruşturmasında bomba gelişme! Başkonsolosluğun sır otomobili...

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kaybolmasına ilişkin çok önemli iki gelişme birden gündeme geldi. Kaşıkçı’nın kaybolduğu günlerde İstanbul Sultangazi’de bir otoparka bırakılan diplomatik plakalı bir otomobil bulunurken, gazetecilerin bekleyişinin sürdüğü Konsolosluk binasından da plakasız bir aracın çekiciyle çıkarıldığı görüldü

Cemal Kaşıkçı soruşturmasında bomba gelişme! Başkonsolosluğun sır otomobili...
banner150

Başkonsolosluk'ta, Konsolos'un rezidansında ve Konsolosluğa ait araçlarda daha önce arama yapılırken Kaşıkçı’nın kaybolduğu günlerde Sultangazi’de bir otoparka bırakılan bir Mercedes ortaya çıktı.

Başkonsolosluk'ta görevli Türk sürücünün, Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasından birkaç gün sonra otoparka bıraktığı diplomatik plakalı Mercedes’in bulunması olaya yeni bir boyut kazandırdı. Diplomatik plakalı olduğu için araçta henüz arama veya inceleme yapılamadı.


KONSOLOSLUK'TAN PLAKASIZ BİR ARAÇ ÇEKİLDİ

Öte yandan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi ile ilgili Suudi Arabistan Konsolosluğu'nda gazetecilerin bekleyişi sürerken, bugün binanın otoparkından plakasız siyah camlı bir aracın çekiciye yüklenerek götürülmesi dikkat çekti . Aracın kimin aracı olduğu ve nereye götürüldüğü bilinmezken, otomobil gazeteciler tarafından görüntülendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.