Çanakkale tırına ilgi büyüktü

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesince ilimize getirilen Gezici Çanakkale Tırı’na ilimizde yoğun ilgi oldu.

Çanakkale tırına ilgi büyüktü
banner150

 

1-16 Nisan tarihleri arasında Kahramanmaraş’ta bulunan Gezici Çanakkale Tırı’nı yüz binlerce insan ziyaret etti.

 

1-3 ve 13-15 Nisan 2015 tarihleri arasında şehir merkezinde hizmet veren Gezici Çanakkale Tırı daha sonra da ilçelerde birer gün dolaştı.

 

1 Nisan 2015 tarihinde İl Özel İdaresi önünde, 2 Nisan’da Piazza AVM önünde, 3 Nisan’da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi önünde sergilenen gezici Çanakkale Tırı 4 Nisan’da Türkoğlu’nda 5 Nisan’da Pazarcık’ta, 6 Nisan’da Çağlayancerit’te, 7 Nisan’da Nurhak’ta, 8 Nisan’da Ekinözü’nde, 9 Nisan’da Elbistan’da, 10 Nisan’da Afşin’de, 11 Nisan’da Göksun’da ve 12 Nisan’da da Andırın’da vatandaşların ilgisine sunulan Gezici Çanakkale Tırı yoğun istek üzerine 13 Nisan’da tekrar Özle İdare İş Merkezi önünde 15 Nisan’a kadar sergilendi.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür Sanat ve Turizm Şube Müdürlüğü’nün organizesiyle getirilen Gezici Çanakkale Tırı ilimizde ve ilçelerimizde kaldığı süre içerisinde yüz binlerce insan tarafından ilgiyle izlendi.

 

Özellikle ilçe gezilerinde yoğun ilgi ile karşılanan Gezici Çanakkale Tırını ilgiyle izleyen vatandaşlar oldukça memnun olduklarını ifade ederek: “Ders kitaplarında ve filmlerde izlediğimiz Çanakkale Zaferi’nin nasıl kazanıldığına dair bilgileri canlı olarak görme fırsatını bulduk. Bizlere bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuşarak görüşlerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2015, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.