Bu şoför ayakta alkışlanır!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 200 numaralı İzmit-Kartal metro hattında çalışan otobüsün sürücüsü Eren Karadaş, İstanbul İçmeler mevkisinde çarptığı köpeği araca alarak, tedavisinin yapılması için veterinere ulaştırdı.

Bu şoför ayakta alkışlanır!
banner150

Yolcu almak üzere dün sabah saatlerinde İstanbul'un Kartal ilçesindeki durağa giden 200 numaralı otobüs hattının sürücüsü Karadaş, önüne aniden çıkan sokak köpeğine çarptı. Durup, köpeği otobüse alan Karadaş, belediyenin veteriner ekiplerini aramasının ardından Kartal'dan yolcularını aldı.

Dönüşe geçip İçmeler mevkisine geldiğinde ekiplerle buluşan Karadaş,  burada yaralı köpeği teslim edip yoluna devam etti. Karadaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün sabah yolcu almak üzere  Kartal'a boş halde otobüsle giderken İçmeler köprüsü mevkisinde önüne aniden  çıkan köpeğe frene basmasına rağmen çarptığını anlattı.

Otobüsü kenara çekerek Tuzla Belediyesinin veteriner ekiplerini  aradığını ifade eden Eren Karadaş, belediyeden ekibin yönlendirileceğini,  beklemesinin söylendiğini kaydetti.

Karadaş, insanların işe geç kalmaması için bir süre beklediğini ancak  sonra köpeği otobüse alarak devam ettiğini dile getirerek, şöyle konuştu: "Ben de ekiplerin gecikeceğini düşünerek köpeği araca aldım. Bizim  Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin hayvan barınağına götüreyim dedim. Aracın  kaloriferini o üşümesin diye açtım. Onunla beraber Kartal'a gittik. Kartal  peronundan yolcuyu aldım. Yolcu alarak İçmeler mevkisine kadar geldim. Bu arada  ekipler geri dönüş yaptı. 'Neredesiniz köpeği alacağız?' dediler. Aracın otobüs  olduğunu, İçmeler köprüsünde beklemelerini söyledim." ifadesini kullandı.

"BU ŞEKİLDE BIRAKAMAZDIM"

Otobüsü İçmeler köprüsünde sağa çekerek ekiplerin gelmesini beklediği  anlatan Karadaş, o sırada bir yolcunun işe geç kalacağını ifade ettiğini  bildirdi. Eren Karadaş, köpeği veterinere teslim etmeden hareket etmeyeceğini  söylediğini aktararak, "Aradan başkaları devreye girerek o kadına kızdı. 5-10  dakika sonra Tuzla Belediyesine bağlı ekipler geldi. Köpeği benden teslim  aldılar. Evrak imzalattılar. Sonra yola devam ettim." diye konuştu.

Karadaş, "Onun üşüdüğünü fark ettim, titriyordu ve vicdanen rahatsız  oldum. Aşırı derecede üzüldüm. Onu bu şekilde bırakıp gidemezdim, can  çekişiyordu. Bugün Tuzla Belediyesindeki arkadaşları aradım, durumunu sordum. Sağ  arka bacağının üstünde kalçada kırık olduğunu öğrendim. Röntgen çekilmiş,  veteriner hekimin raporunun beklendiğini, tedavisinin devam ettiği yönünde bilgi  aldım." diye konuştu.

Sürücü Karadaş, yolcuların köpeği otobüste görünce kendisine yardımcı  olmak için gayret gösterdiklerini de kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.