Başkan Mahçiçek'ten 19 Mayıs mesajı...

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 19 Mayıs’ın Türk tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirterek, “19 Mayıs 1919, Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirlerinin kırılarak, bağımsızlık meşalesinin yakıldığı gündür” dedi.

Başkan Mahçiçek'ten 19 Mayıs mesajı...

 

Başkan Mahçiçek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“19 Mayıs 1919 günü tarihimizde çok müstesna bir yeri sahiptir. Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan bir avuç inanmış insanın başlattığı bu kutlu yürüyüş neticesinde, büyük fedakarlıklar gösteren aziz Türk Milleti, esareti reddedip bağımsızlığını elde etmiştir.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolun başlangıcı olan işte bu tarih, aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için de bayram olarak kutlanmaktadır. Artık ülkemiz geçmişinden aldığı ilham ve gençliğine duyduğu güvenle yarınlara umutla bakmaktadır. Dolayısıyla, sorumluluk sahibi, iyi yetişmiş ve donanımlı gençlerimizle 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize çok daha emin adımlarla yürüyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, milli mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE