Başkan Erkoçtan Kutlu Doğum mesajı

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Erkoç, insanlığın Peygamber Efendimizi anmaktan çok anlamaya ihtiyaç duyduğunu belirttiği mesajında şu ifadelere yer verdi;

Başkan Erkoçtan Kutlu Doğum mesajı
banner150

 

“Hz. Muhammed( S.A.V) Allah’ın son elçisi, insanların en hayırlısı, hakikatin sadık emanetçisi, sözüne ve yaptığına herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di; Allah’ın insanlar arasından seçtiği bir doğruluk timsaliydi. Bugün, O’nun doğumunun sene-i devriyesinde, bu kutlu günde, karanlıklarımızın yeniden aydınlanmasını diliyor, kanla, gözyaşıyla, acı ve zulümle sarsılan insanlığın bu günde, O’nun ebedi mesajını; sevgi, saygı, barış ve merhameti bir kez daha hatırlamasını ümit ediyorum. Peygamberimiz sevginin, şefkatin, merhametin ve Kur’an ahlâkının peygamberidir. Onun hayatı, hepimiz ve tüm insanlık için yol gösterici, karanlıkları aydınlatıcı, huzuru, refahı ve mutluluğu tesis edici örneklerle dopdoludur. Hz. Peygamberin hayatı, tüm insanların döne döne okuması ve hatta ezberlemesi gereken dersler ve ibretlerle doludur.

 

Peygamber Efendimiz bize; Allah'a (C.C.) iman edip O'nu çokça anmayı, O'na bağlanarak doğru yolu bulmayı, ibadetlerle hayatımızı anlamlı kılmayı, dürüstlüğü, emaneti korumayı, komşuluk ve akrabalık bağlarına riayet etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, herkesin ve her şeyin hakkını gözetmeyi, kimseyi incitmemeyi, iyilik yapmayı, iyi ve yararlı insan olmayı öğütlemiştir. Bu yüzden O, anılmaktan çok anlaşılmayı hak eden nadide bir şahsiyettir. Kutlu Doğum Haftası işte, O yüce şahsı tanıyarak hayatımızı ahlakla güzelleştirme ve bu yolda yeniden bir doğuş ifadesidir.  

 

Mevlânâ Celâleddîn-î Rûmî’nin Dîvân-ı Kebîr’de, “Ben sağ olduğum müddetçe Kuran’ın kölesiyim, ben Hz. Muhammed’in yolunun tozuyum” dediği üzere, hayatı Kuran hayatı olan sevgili Peygamberimizin rahmet dolu hayatına, sonu kurtuluş olan çağrısına sımsıkı sarılmalıyız. Bu anlayıştan hareketle Kutlu Doğum Haftası'nda düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerle Peygamber Efendimiz’in daha iyi anlaşılması için gayret gösteriyoruz.

 

Bu düşüncelerle tüm hemşehrilerimin ve İslam âleminin Kutlu Doğum Haftası'nı en içten duygularımla tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyor, Yüce Rabbimizin bizleri Hazreti Peygamberin şefaatine nail eylemesini niyaz ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2015, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.