Başarılı personele belgeleri verildi

Dünya Gümrük Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nde başarılı personellere başarı belgesi verildi.

Başarılı personele belgeleri verildi
banner150

 

Dünya Gümrük Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nde başarılı personellere Malatya Valisi Süleyman Kamçı tarafından başarı belgesi verildi. 

 

Bu yıl 62’cisi kutlanan Dünya Gümrük Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Vali Yardımcıları Ömer Dağdeviren, Kadir Duran, Latif Memiş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Hasan Aksoy, İl Emniyet Müdür Vekili Dr Ömer Urhal, İl Müftüsü Ümit Çimen, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet Karlı ile çeşitli kurum ve kuruluşların müdür ve yöneticileri katıldı.

 

Osmanlıdan günümüze Gümrük konulu sinevizyon gösterisi ile başlayan etkinlikte Gümrük Muhafaza Memuru Mehmet Akay ve Avukat Hatice Erol tarafından birimlerinin faaliyetleri hakkında konuklara bilgiler verildi.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin de mesajının okunduğu gecede konuşma yapan Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Havva Eksilmez Sivas, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Kahramanmaraş ve Malatya’yı kapsayan bölge müdürlüğünün kolay ve güvenli ticaret ortamı sağlamaya yönelik ortaya koyduğu yenilikçi projeleri ile çalıştıklarını söyledi.

 

Bakanlık 1.Hukuk Müşaviri Suavi Önal da Gümrük İşbirliği Konseyinin ilk toplantısının 26 Ocak 1956 tarihinde yapılması nedeni ile bugünün Dünya Gümrük Günü olarak kutlandığını dile getirdi.

 

Gecede bir konuşma yapan Vali Süleyman Kamçı da tarih boyunca devletlerin, topraklarına girecek olan kişi, ticari mal ve her türlü maddeyi denetlemeye tabi tuttuğunu belirterek gümrük uygulamasının devletin egemenlik hakkını kullanması, sınırları dâhilinde devlet otoritesini ortaya koyması ve bu yolla siyasi, ekonomik ve kültürel bağımsızlığını ifade etmesi anlamına geldiğini söyledi.

 

Ülkenin ekonomik kalkınması, turizmi, ithalat ve ihracatı gibi hayati konularla yakından ilgilenen Gümrük Teşkilatının önemli bir görev icra ettiğini ifade eden Kamçı, “Çünkü gümrükler yasal ticareti kolaylaştırarak ülkelerde teşebbüs ve rekabet gücünü artırmakta, kaçakçılığın önüne geçerek ticari gelirin milli sınırlarımız içerisinde muhafaza edilmesine imkân sağlamaktadır. Bu vesileyle; Çok geniş bir ekonomik menfaati ilgilendiren faaliyet alanında hizmet kalitenizi ve standardınızı her geçen gün yükselteceğinize olan inancımla siz değerli arkadaşlarımızın şahsında teşkilatınızın Dünya Gümrük Gününü kutluyor, çalışmalarınızda üstün başarılar temenni ediyor, hepinize sevgilerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

Vali Kamçı konuşmasının ardından Bölge Müdürü Havva Eksilmez’ e başarı belgesi verdi. Hukuk Müşaviri Önal ise müdürlük personeli Sibel Genç ve Mete Çalışkan’a başarı belgelerini takdim etti. Program müzik dinletisi ve konuklara ikram edilen yemekle sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2015, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.