Barzani ateşle oynuyor!

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, IKBY'nin referandum kararı için, 'Bu, tehlikeli bir yoldur, doğru bir iş değildir. Barzani ateşle oynuyor. Bu ateş Barzani'yi önce yakar, sonra da başkalarını yakar.' dedi.

Barzani ateşle oynuyor!
banner150

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anadolu Yayıncılar Derneğince (AYD) Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde düzenlenen "Uluslararası Kültür, Turizm ve Demokrasi Kurultayı"nda IKBY'nin referandum kararını değerlendirdi.

Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin referandum kararının son günlerde herkes tarafından yakından takip edildiğini belirten Bozdağ, şöyle konuştu:

"Bu kararı alan Barzani ateşle oynuyor. Öyle bir ateşle oynuyor ki bu ateş hem kendini hem 'bu ateşi eline al' diyenleri yakacak hem de bu ateşi engellemeyen herkesi, bölgeyi yakacak. Evvela orada yaşayan Kürtleri yakacak bu ateş. Ateşle oynuyor resmen. Onun için bir kez daha diyoruz ki aklıselimle hareket edin. Elinizdeki ateşi bırakın ve o ateşi söndürün. Bu referandum kararından vazgeçin ve referandumu derhal iptal edin. Bundan başka çözüm yoktur bu konuda. Çünkü bu referandum kararı bölgedeki huzura, istikrara, barışa ve güven ortamına atılmış en büyük bombadır. Bu bombanın tahribatlarının daha fazla olmaması için derhal vazgeçin."

"TÜRKİYE VAZİFESİNİ YAPACAKTIR"
Irak'ta olup biten her şeyin Türkiye'nin doğrudan ulusal güvenliğiyle ilgili olduğunun altını çizen Bozdağ, şunları kaydetti:

"Türkiye'deki huzur ve istikrar ortamını tehlikeye atacak her türlü gelişme karşısında Türkiye'nin teyakkuz olması ve gerekli tedbirleri alması Türkiye'nin hakkıdır. Hem uluslararası hukuktan doğan hakkıdır hem de kendi ülkesi için atılması zaruri olan adımları atmak kendi öz vazifesidir. Türkiye bu vazifesini yapacaktır. Ayın 22'sinde toplanacak Milli Güvenlik Kurulu ve arkasından Bakanlar Kurulu, Türkiye'nin bu konudaki nihai adımlarının ne olacağını bütün dünya kamuoyuna ilan edecektir. Ve ondan sonra da bu adımlar gerektiğinde bir bir atılır. Türkiye her türlü oldu bittiye karşı hazırlıklıdır. Bölgede ne tür adım atılacaksa her türlü adıma karşı alternatifli hazırlıkları olan bir ülkedir."

"TARİH TEKERRÜR EDER"
Ülke güvenliğini başka türlü sağlama imkanı olmadığını vurgulayan Bozdağ, Türkiye'nin konuya ilişkin görüşlerinin net olduğunu, bunun herkesçe bilinmesi gerektiğini dile getirdi. Bozdağ, şunları kaydetti:

"Çok net söylüyorum. Bu tehlikeli bir yoldur, doğru bir gidiş değildir. Barzani ateşle oynuyor. Bu ateş Barzani'yi önce yakar, sonra da başkalarını yakar. Doğru olan bu ateşle oynamaktan vazgeçmek, aklıselime teslim olmak ve referandumu iptal etmektir. Biz Türkiye olarak referandumun iptal edilmesini bekliyoruz ve referandum tarihinden önce böyle bir kararı almasının Barzani yönetiminin hayrına olduğunu bir kez daha ifade etmek isterim yoksa tarih tekerrür eder." 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.