Balbay, Kahramanmaraş'a geliyor!

Cumhuriyet Gazetesi'ndeki yazılarına devam eden gazeteci ve milletvekili Mustafa Balbay, 28 Aralık 2014 Pazar günü Kahramanmaraş'a geliyor.

Balbay, Kahramanmaraş'a geliyor!
banner150

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, pazar günü Kahramanmaraş'a gelerek hem basın toplantısı yapacak hem de kitaplarını imzalayacak.

 

Aynı zamanda Cumhuriyet Gazetesi'ndeki yazılarına devam eden gazeteci Mustafa Balbay, 28 Aralık 2014 Pazar günü Kahramanmaraş'a geliyor. Saat 13.30'da CHP İl Binası'nda bir basın toplantısı düzenleyecek olan İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, saat 15.00'te de Pizza Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ndeki Ada Kitap Evi'nde düzenlenecek olan imza gününe iştirak edecek.

 

Mustafa Balbay,  1 Temmuz 2008 sabahı Ergenekon Soruşturması kapsamında Ankara'daki evinde gözaltına alındı. Balbay'ı evinde gözaltına alan polisler tarafından Balbay’ın evinde yapılan aramanın ardından bilgisayarına el konuldu ve kendisi sivil polislerin eşliğinde evden çıkarılarak gözaltına alındı. Susma hakkını kullandığını belirten Balbay, 5 Temmuz 2008 günü mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Mustafa Balbay, 5 Mart 2009 Perşembe günü sabahı, Ergenekon soruşturması kapsamında ikinci kez gözaltına alındı. 6 Mart 2009 günü çıkarıldığı mahkeme tarafından hükümeti düşürmeye teşebbüs suçlamasıyla tutuklandı. Silivri Cezaevi'nde yatan Balbay, Ergenekon davasında hükümeti ve meclisi ortadan kaldırmaya teşebbüs suçlamasıyla yargılanırken;  9 Aralık 2013 tarihinde tahliye edildi.

 

Balbay, 12 Haziran 2011'de yapılan genel seçimde CHP'den aday oldu ve İzmir 2. Bölge milletvekili seçildi. Mustafa Balbay, tahliyesinin ardından TBMM genel kurulunda yemin ederek vekillik görevine başladı. 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2014, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.