Bakan Soylu açıkladı! Kaç bin Suriyeli döndü?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin Suriye'de oluşturduğu güvenli bölgelere yapılan yatırımlarla birlikte bugüne kadar 414 bin 61 Suriyelinin gönüllü olarak ülkesine döndüğünü açıkladı.

Bakan Soylu açıkladı! Kaç bin Suriyeli döndü?
banner150

Suriye Görev Gücü kapsamında görev yapan İçişleri Bakanlığı personeliyle, Suriye Görev Gücü Değerlendirme Çalıştayı gerçekleştiriliyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çalıştayda önemli açıklamalarda bulunuyor.

Soylu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

21. yüzyılın gelişmiş medeniyetleri ne yazık ki Orta Doğu'da istikrarsızlığa ve teröre senaristlik ve rejisörlük yapmaktadır.

DEAŞ-PKK ve bunların uzantılarına karşı kurduğumuz saha baskısı, içerde terörle mücadelemiz, güvenliğimizin esas itibarıyla sınırlarımızın ötesinde başladığını net şekilde ortaya koymuştur. Bunu 'Türkiye'nin orada ne işi var?' diye düşünenlere anlatıyorum. Libya'ya gidiyoruz, 'Libya'da ne işin var? Suriye'de ne işin var? Doğu Akdeniz'de ne işin var? Irak'ta ne işin var?' Keşke bir işimiz olmasaydı.

Sınır ötesi harekatlarımızla oluşturulan güvenlik sayesinde, bugüne kadar 414 bin 61 Suriyeli gönüllü olarak ülkesine döndü.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.