Bakan Kurum duyurdu! Ağır hasarlı binaların yıkım süreci başlıyor!

24 Ocak'ta Elazığ'ı meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki Sivrice depreminin yaraları sarılırken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ağır hasarlı binaların yıkım süreci başladığını kaydetti.

Bakan Kurum duyurdu! Ağır hasarlı binaların yıkım süreci başlıyor!
banner150

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm toplantısında yaptığı konuşmada, ağır hasarlı binaların yıkım sürecinin başlatılacağını duyurdu.

Kurum'un buada yaptığı konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

"Ağır hasarlı binaların yıkım sürecini başlatıyoruz. Kartal'da Yeşilyurt Apartmanı yıkılması sürecinde 81 il valiliğimize genel göndermiştik ilçelerimizdeki şehirlerimizdeki acil öncelikli alanların tespitini yaparak bakanlığımıza bildirmelerini istemiştik. 12 ilçemizden strateji belgesi geldi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM SIRASINDA KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK
Toplantı neticesinde bakanlığımız bünyesinde bir komisyon kuracağız. Bu komisyon kendi içinde kentsel dönüşüm sürecinde yerinde dönüşüm sürecinde vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek dönüşüm sürecinde kira yardımı gibi tüm düzenlemeleri yapacak.

Fatih'te tarihi surların üzerine millet bahçesi yapılacak."

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.