Bademler çiçek açtı

Bir yandan ağır kış şartları yaşanırken, diğer yandan da yazın müjdecisi olan bademler çiçek açmaya başladı.

Bademler çiçek açtı
banner150

 

Kahramanmaraş'ta bir yandan ağır kış şartları yaşanırken, diğer yandan da yazın müjdecisi olan bademler çiçek açmaya başladı.

 

 

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu İlçesi Yedikuyular Bölgesine giden bağ evlerinin bulunduğu bölgede bugün çağla (badem) ağaçlarının çiçek açtığı görüldü. Bahar ayları ile birlikte çiçek açması beklenen badem çağlasının bugünlerde çiçek açması, yazın çok sıcak ve bunaltıcı geçeceğini gösteriyor.

 

 

Kahramanmaraş'ta merkezde Akdeniz iklimi hakim olmasına rağmen, zaman zaman Doğu Anadolu, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu iklimi de kendini hissettiriyor. Son yılların en soğuk ve yağmurlu günlerinin yaşandığı il merkezinde artık vatandaşlar, erken gelecek bahara hazırlık yapmaya da başladı.

 

 

Badem ağaçlarının önümüzdeki aydan itibaren çiçek açması gerektiğini belirten üreticiler, 10-15 günlük erken çiçeklenmenin de önümüzdeki aylarda (nisan-mayıs) çağlaların da pazarlarda ve tezgahlarda yerini alacağını gösterdiğini söylediler.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.