Anadolu Farm yöneticisine rekor ceza talebi geldi!

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, internet üzerinden faaliyet yürüten ve Çiftlik Bank benzeri sistemle üyelerinden para topladığı iddiasıyla hakkında soruşturma açılan Kayseri merkezli Anadolu Farm firmasına yönelik iddianame hazırladı.

Anadolu Farm yöneticisine rekor ceza talebi geldi!

Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan, İsa Karademir'in örgüt lideri,  4 zanlının da yönetici olarak yer aldığı iddianamede toplam 41 şüpheli yer  alıyor.

195 kişinin müşteki olarak yer aldığı iddianamede, 41 şüpheli  hakkında, "suç işlemek için örgüt kurmak", "suçtan kaynaklanan mal varlığı  değerlerini aklama" ve "banka ve bilişim sistemlerinin araç olarak kullanılması  suretiyle nitelikli dolandırıcılık" suçlarından çeşitli cezalar isteniyor.

Hazırlanan iddianamede, örgüt lideri olarak yer alan zanlı Karademir  hakkında, bu suçlardan toplam bin 560 ile 3 bin 900 yıl arasında değişen hapis  cezaları talep ediliyor.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamenin kabul  edilmesinin ardından çatı davanın önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.

Öte yandan, aynı sanıklar için, olayda şikayetçi olmayan mağdur 3 bin  172 kişiyi, "banka ve bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle  nitelikli dolandırıcılık" yöntemiyle dolandırmak suçundan ayrı bir iddianame hazırlandığı öğrenildi.

Yaklaşık 1,5 yıl önce kurulduğu belirtilen firma hakkında Gümrük ve  Ticaret Bakanlığı da inceleme başlatmış, firmanın banka hesaplarına bloke  konulmuştu. Soruşturma kapsamında daha önce İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve  Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan ve aralarında  Anadolu Farm Şube Müdürü İsa Karademir'in de bulunduğu 10 firma yöneticisi ve  çalışanı tutuklanmıştı.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.