banner232

Aman dikkat! Sıklıkla ceza yiyen sürücüler trafik sigortasında daha yüksek prim ödeyecek

Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayınlanan bir karar ile trafik kurallarına uymayıp sıklıkla ceza yiyen sürücülere trafik sigortasında daha yüksek prim ödemenin yolu açıldı.

Aman dikkat!  Sıklıkla ceza yiyen sürücüler trafik sigortasında daha yüksek prim ödeyecek

İyi ve kötü sürücü ayrımı trafik sigortasında belli olacak. Trafik sigortasında yüksek prim ödemek istemeyen sürücüler bundan sonra trafikte daha dikkatli olmak zorunda. Çünkü trafik sigortasında prim belirleme usulünde değişiklik yapıldı. Buna göre trafikte hatalı sürüş yapan, kurallara uymayan, çok sık ceza yiyen sürücülere trafik sigortasında daha fazla fiyat verilmesinin yolu açıldı.

KARAR RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Karar geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu yönetmelik ile trafik sigortası yaptırırken sürücülerin ceza puanı ve ehliyetine el konulma süresi gibi konular prim belirlenirken de dikkate alınacak. İşte bu kararla birlikte son günlerde yeniden gündeme gelen trafik sigortaları konusunda bazı detayları tekrar hatırlamakta fayda var. Çünkü hala birçok sürücü trafik sigortası ile kaskoyu birbirine karıştırıyor. Genellikle içeriği karıştırılan ancak aslında birbirini tamamlayan iki sigorta türü olan kasko ve trafik arasında doğal olarak belirli farklar bulunuyor.


(Posta)

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 11:08
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.