AKEDAŞ hizmetleri masaya yatırıldı

Pazarcık Belediyesi Konferans Salonunda ilçe genelindeki elektrik hizmetleri alanında yaşanan sorunlar, ihtiyaçlar ve taleplerin görüşüldüğü toplantıya Pazarcık Kaymakamı Dr.Mehmet Boztepe başkanlık etti.

AKEDAŞ hizmetleri masaya yatırıldı
banner150

 

Pazarcık İlçesi'ndeki elektrik ve AKEDAŞ hizmetleri, geniş katılımlı bir toplantı ile masaya yatırıldı.

 

 

Pazarcık Belediyesi Konferans Salonunda ilçe genelindeki elektrik hizmetleri alanında yaşanan sorunlar, ihtiyaçlar ve taleplerin görüşüldüğü toplantıya Pazarcık Kaymakamı Dr.Mehmet Boztepe başkanlık etti.  Toplantıda; AKEDAŞ Şefliğinin genel durumu, yürüttüğü iş ve işlemler, yatırım faaliyetleri, altyapıya yönelik çalışmaları, yaşanan sıkıntılar ve bu sıkıntıların çözümüne yönelik atılan veya atılması planlanan adımlar ile özellikle son zamanlarda  yaşanan elektrik kesintileri, bu kesintilerin nedenleri, hangi mevkide geldiği, alt yapıda ne türden ve ne miktarda hasarların oluştuğu, meydana gelen arızaların ne kadar sürede giderildiği, bu arızaların ne kadar kalıcı olduğu ve benzer konularla ilgili tespit ve değerlendirmelerde bulunuldu.

 

 

Yapılan toplantı ile ilgili olarak tespit edilen konular hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Kaymakam Dr.Mehmet Boztepe şunları söyledi:

 

 

"Toplantımız sonucunda öne çıkan sorunlarımızı şöyle sıralayabiliriz: İlçe merkezinde mevcut hatların havai hat olması sebebiyle sık sık arıza vermesi. Toplam 240 trafo bölgesinin şebeke arızası yapması. Mahallelere giden hatların dağlık kesimlerden geçmesi nedeniyle rüzgarlı havalarda sürekli arıza vermesi. Hat kopukluğu yaşanması ve dağlık olması nedeniyle kısa sürede müdahalede bulunulamaması. Mevcut trafo ile sıkıntılı olan mahalleler Çamlıca, Sultanlar, Hasankoca, Tetirlik, Salmanlı, Ördekdede, Narlı-Bahçelievler, Emiroğlu, Karagöl başta olmak üzere gerilim sıkıntısı yaşanması. Salmanlı, Dedepaşa, Karaçay, Göçer, Yarbaşı, Damlataş, Doğanlıkarahasan mahalleleri başta olmak üzere birçok yerleşim yerinin enerji hatlarının sorunlu olması. Vatandaşların fatura ödemede sorun yaşaması. Arıza ekibinin ve araç ekipmanın yetersiz olması. Narlı mahallesinden geçen yüksek gerilim hattı. Tarımsal sulama yapılan yerlerde elektrik yetersizliği ve gerilim düşüklüğü. Sokak lambalarının yanmaması ve sürekli arıza yapması."

 

 

Öne çıkan sorunların tespit edildiğini belirten Kaymakam Dr.Boztepe "Geniş katılımlı olarak gerçekleştirilen bu  toplantımızda dile getirilen elektrik dağıtımında yaşanan sorunlar ve çözümleri ile ilgili olarak yapılan tespitler ve çözüm öneriler ortaya çıktı. İlçemizde yapılabilecek olanlar AKEDAŞ şefliğimize, yapılamayacak olanlar ise  Valiliğimize rapor halinde sunulacaktır" dedi.

 

 

Toplantıya kamu kurum ve kuruluşların amirleri, AKEDAŞ Pazarcık Şefliği yetkilileri, mahalle muhtarları ,siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve ilgili personelleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.