AK Parti Sözcüsü Ünal'dan flaş açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, memleketi Kahramanmaraş'ta düzenlenen iftar programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ünal'dan flaş açıklamalar
banner150

Ünal'ın buradaki konuşmasından satırbaşları şu şekilde;

Kardeşlerim lütfen hep beraber bir şeyin farkında olalım. Türkiye son 4 yıldan beri çok ağır bir saldırı hattında. Gezi olayları ile başlayan 17/25 Aralık'la devam eden 15 Temmuz'la final yapmayı düşündükleri ama hamdolsun millete çarpıp darmadağın oldukları bir süreci yaşıyoruz.

Bunun farkında olmalıyız bunun altına neden çiziyorum Türkiye'nin uluslararası mahkemelerde yargılanması için ellerinden geleni yaptılar. Türkiye IŞİD'e destek veriyor dediler. Suriye'deki kardeşlerimize yaptığımız yardımı Türkiye iç Suriye Savaşı'nı körüklüyor. Türkiye Suriye'ye silah gönderiyor diye Uluslararası Mahkemelede Türkiye'nin yargılanması, Recep Tayyip Erdoğan'ın Lahey'de yargılanması için herşeyi yaptılar. 2012 yılında başladılar ve 2013 yılında devam ettiler. Dedik ki biz aldığımız Bakanlar Kurulu kararıyla IŞİD'i terör örgütü ilan ettik dememize rağmen ısrarla. "Benim oğlum bina okur döner döner yine okur" misali ile tekrar tekrar siz IŞİD'e yardım ediyorsunuz dediler.

Siz gazeteciler tutuyorsunuz dediler. Siz ülkede Demokrasiyi askıya aldınız dediler her iki yılda bir seçim Yapılan bu ülke için Türkiye'yi Dış dünyada suçlu ve itibarsız bir ülke haline getirmek için ellerinden geleni yaptılar. Bu propaganda'yı kimler yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bunları açık açık konuşalım şimdi Recep Tayyip Erdoğan'a, sizce Cumhuriyet Halk Partisi yani daha özelinden Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ, Almanya'sı, Hollanda'sı ve bütün Türkiye karşıtı küresel karşı güçler neden Tayyip Erdoğan'a karşılar?

Geçen birşey söylemiştim, Suriye'de 600 bin insanı ve yüzbinlerce çocuk katleden eden kimyasal silah kullanan diktatör oğlu diktatöre Esed ile hiçbir şey söylemeyenneden Tayyip Erdoğan'ın dillerine doluyor. Bu Tayyip Erdoğan'ın düşmanlığın altında sebepleri neler ? Son 4 yıldan beri Türkiye'nin bir şekilde yönetilebilir ülke bir haline haline gelmesi için küresel güçlerin verdiği bir mücadele var. FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C bunun taşeronluğunu yapıyor. Peki bunun sözcülüğünü kim yapıyor. Dönün bir bakın...

 

"ASIL DARBE 20 TEMMUZ'DUR"
Türkiye'de bu milletin anasının ak sütü gibi sandıkta tercihi olan 16 Nisan'ı kim itibarsızlaştırmak istiyor? 15 Temmuz destanını kim itibarsızlaştırmak istiyor? Bunlara iyi bakalım kardeşlerim. ve bunu yaparken 15 Temmuz kontrollü darbe diye kim konuşuyor? Bırakın 15 Temmuz'u asıl darbe 20 Temmuz'dur. OHAL edilmesidir diye kim konuşuyor? Mühürsüz seçimin gayri resmi sonuçları diye kim konuyor? Bu lafları kimler üretiyor, nerelere servis ediyor ve kimler kullanıyor? 

"BU OYUN BİZİM ÜZERİMİZE VE ÇOCUKLARIMIZIN ÜZERİNE OYNANIYOR"
Bunları çok iyi bileceğiz kardeşlerim. Çünkü bu oyun bizim üzerimize. Bizim çocuklarımız üzerine oynanıyor. Bu oyun bağımsız olmak isteyen, savunmasında, ekonomisinde, dış politikasında, eğitim politikalarında bağımsız olmak isteyen, kendi ayakları üzerine durmak isteyen Türkiye'yi diz çöktürmek isteyenlerin dili ve söylemidir"

"BUNLARIN MİLLET İÇİN YÜRÜDÜKLERİNİ GÖRDÜNÜZ MÜ?
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nü değerlendiren Ünal; "Şimdi bunlar yürüyorlar. Siz bunların hiçbir gün olsun bu millet için yürüdüklerini gördünüz mü? Bu ülkenin derdi, tasası için bunların hiç herhangi bir şekilde gayret gösterdiklerine şahit oldunuz mu? 

"PKK TERÖR ÖRGÜTÜNE BİR KELİME SÖYLEMEZLER"
DHKP-C savcımızı şehit eder, bunlar bu ülkenin şehit edilen savcısının yanında yer almazlar. Kimin yanında yer alırlar o savcıyı şehit eden teröristin yanında yer alırlar. Bu ülkenin Aybüke öğretmeni PKK terör örgütü tarafından şehit edilir ağızlarını açıp da PKK terör örgütüne bir kelime söylemezler. Ama bunlar ne söylerler, cumhurbaşkanımıza iftira etmekte, yalan söylemekte bunların üstüne yoktur. Yalanı iftarı söyler geri çekilirler. Halbuki bir iddia ispat sahibine aittir" diye konuştu.

(Haber: İsa Aslantaş)

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 20:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
donkisor
donkisor - 3 yıl Önce

Euas afsin elbistan termik santrali isci alimi ile ilgili sikayetim olack zati muhteremler ulke geneli isci almina iskur vasitasi ile cikip ilan yayinladilar ve bu ilanda kpss den enaz 60 puan alma sarti koydular bizler kpss puanimiz ile basvurduktan sonra bir nihai liste yayinladilar alinacak personelin uc kati liste olmasi gerekirken makina bakim onarim bolumu 189 isci alinacakti ve 587 kisilik kpss listesi yayinlandi bununla birlikte 600 kusur kisilik birde kamulastirma dedikleri bir listeyi altina ilistirdiler sonrasinda turkiyenin dort bir yanindan insanlari kahramanmarasa toplayip yildirim beyazit universitesi araciligiyla duzmece bir sinav tertip ettiler ve hemen haftasinda tekrar insanlari kahramanmarasa toplayip mulakat gerceklestirdiler ve bu mulakata sinavdan puan almayi birakin sinava katilmayanlar dahi cagirildi yani normalde alinacak isci sayisinin uc kati sayi ile yapilmasi gereken sinav sayinin ortalalama 6 kati insanla yapildi ve sonuc evet sonuc trajikomik ise alinanlar listesi 189 kisinin 188 i afsin ve ebistan agirlikli olmak uzere kahmaramanmarasin diger ilcelerinden 1 kisi ise gaziantebin sahinbey ilcesinden ve bu aciklanan listede sadece isim soyisim ve baba adi ne sinav puani ne mulakat puani ne kpss puani gibi hicbir ibare bulunmamakta ve girenlerin buyuk bir cogunlugu kpss degil kamulastirma adi altinta listeye girdiler bu olayi ulkemiz gundemine getirirseniz magdur olan yuzlerce kisiyi memnun edersiniz simdiden kanalmaras ailesine tesekkur ederim

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.