Afşin'de 5 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde Afşin Belediyesi ve Acil Sağlık Hizmetleri Müdürlüğünce 5 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Afşin'de 5 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye
banner150

 

Afşin Belediyesi Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezi’nde düzenlen programda 5 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye verildi. Engelli merkezini her geçen gün talepler doğrultusunda geliştirdiklerini ifade eden Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Afşin’de bulunan engelli bireylerin sorunlarıyla yakından ilgilenmeye çalıştıklarını belirtti. Güven, "Afşin’de daha önce açılışını gerçekleştirdiğimiz Afşin Belediyesi Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezi’nde engelli vatandaşlarımız bu merkezden olumlu bir şekilde yararlanmakta. Hepimizin unuttuğu bir konu var. Her sağlıklı birey, bir engelli adayıdır. İlçemizde engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla yakından ilgilenmeye çalışıyoruz.

 

 

Bu bağlamda engelli vatandaşlarımızın sorunlarını konuşabileceğimiz, çözebileceğimiz, sosyalleşecekleri ve bir takım ihtiyaçlarını gidermek için Afşin’de engelli merkezini açtık. Engelli vatandaşlarımız için kurslarımız ve çeşitli faaliyetlerimiz olacak" diye konuştu.
Engelli vatandaşlar için engelli aracı çalışmaları olduğunu söyleyen Başkan Güven, "Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Afşin Belediyesi Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezi’ne 5 adet tekerlekli sandalye verdi. Bizlerde bu kapsamda ilçemizde tekerlekli sandalye ihtiyacı bulunan 5 engelli vatandaşımızı tespit ederek onlara tekerlekli sandalye yardımında bulunduk. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından temin edilen bir ambulans engelli aracına dönüştürüyoruz. Engelli aracıyla, çocuğunuz hastalandı, bize haber verecek evinden asansörle aracına alacağız, doktora götüreceğiz. Tekerlekli sandalyesinden inmeden aracımız alacak tekrar getirecek. Bu şekilde kısa vadede aracımız hizmete geçecek" açıklamasında bulundu.
Engelli vatandaşlara hizmet etmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Cihan Nişancı ise, "İhtiyaç sahibi hemşerimize tekerlekli sandalyelerini vereceğiz inşallah. Afşin Belediyemizin, engellilerle ilgili sadece bir sandalye olarak değil, başka bir projesi daha var. Temin edilen araçla engelli vatandaşlarımız evden hastaneye veya evden ihtiyaç olunduğu her hangi bir yere inşallah zorlanmadan nakilleri sağlanacak. Engelli aracımızı Afşin Belediyemizin kanalıyla Afşinli hemşerilerimize kazandıracağız. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2015, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.