Abdullah Öcalan öldü mü? Savcılık açıklama yaptı

Sosyal medyada bir hesap, İmralı'da tutuklu bulunan teröristbaşı bebek katili Abdullah Öcalan öldüğüne dair haberlerin olduğunu iddia etti. Söz konusu paylaşımın doğru olmadığı ve hesap hakkında soruşturma başlatılacağı öğrenildi.

Abdullah Öcalan öldü mü? Savcılık açıklama yaptı

22 yıl önce Türk emniyet güçleri tarafından Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen bebek katili teröristbaşı Abdullah Öcalan hakkında ortaya atılan bir iddia sosyal medyayı karıştırdı. Twitter'da Who adlı bir hesap yaptığı paylaşımda, "Abdullah Öcalan’ın öldüğüne dair haberler var. Henüz doğrulanmadı... Her yıl en az 4 defa bu haberler yayıldığı için alışığız ama bu sefer haberin kaynaklarından biri bir MHP milletvekili." dedi.

İlgili paylaşımda sosyal medyada bebek katili Öcalan'ın öldüğü iddiasına üzerine tartışmalar başlarken, söz konusu MHP Milletvekilinin ise kim olduğu merak konusu oldu. 

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklamasında ise, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın öldüğü yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu. Savcılık, bu tür paylaşımlarda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacağını bildirdi.

Diğer yandan, Danıştay'ın Andımız ve devlet nişanlarındaki Atatürk kabartmalarının kaldırılmasının kararının ardından kamuoyunun dikkatini değiştirmek için bu haberlerin yayıldığı da iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 10:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
FATİH
FATİH - 1 ay Önce

İnşallah gebermiştir

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.