3D Modelleme Merkezinin Yeri Hazır

Kahramanmaraş Tasarım ve 3D Modelleme Merkezi Güdümlü Projesi için Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde 12 bin metrekare alan ayrıldı.

3D Modelleme Merkezinin Yeri Hazır

 

Kahramanmaraş Tasarım ve 3D Modelleme Merkezi Güdümlü Projesi için Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde 12 bin metrekare alan ayrıldı.

 

Rektör Durmuş Deveci ve beraberindeki heyet KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük’ü ziyaret ederek yer tahsisi hakkında bilgiler verdi.

 

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, İstanbul’dan sonra en büyük altın işlemeciliği kapasitesine sahip Kahramanmaraş için, tasarım ve 3D Modelleme Merkezi Güdümlü Projesinin yer temini hakkında görüşüldü. KSÜ içinde 12 bin metrekare alana yapılması planlanan ve DOĞAKA tarafından desteklenen proje hakkında KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük’e bilgiler verildi.

 

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO), Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), Kalkınma Bakanlığı, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), ve Kahramanmaraş Kuyumcular Odası tarafından desteklenen proje kapsamında yer tahsisi yapılarak hızla yapım çalışmalarına başlanılacak.

 

Konu hakkında bir açıklama yapan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, “ Kahramanmaraş Tekstili, çimentosu, elektrik üretimi ile iyi bir konumda. Öte yandan altın işlemeciliği olarak Dünya’da 3’üncü Türkiye’de ikinci sırada. Böyle potansiyeli yüksek bir dalı geliştirmek için elimizden geleni yapacağız. Kahramanmaraş Tasarım ve 3D Modelleme Merkezi Güdümlü Projesi sayesinde nitelikli ve çağın gerekliliği olan teknolojik üretime geçmiş olacağız. Öte yandan bu proje diğer sektöreler de de tasarım ihtiyacına ada cevap verecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE