37 milyon yaşında! İşte gergedan avcısı kılıç dişli kaplan

Bir ABD çiftliğinde keşfedilen ''kılıç dişli kaplan'' adlı yaklaşık 37 milyon yıllık iskelet İsviçre'nin Cenevre'de açık artırmayla satışa sunulacak. Yaklaşık 120 santimetre uzunluğundaki iskeletin, İsviçre kentinde düzenlenen açık artırmada 55 bin ila 73.750 Euro arasında bir fiyat aralığında alıcı bulması bekleniyor. Kılıç dişli kaplanın gergedan avladığı belirtildi.

37 milyon yaşında! İşte gergedan avcısı kılıç dişli kaplan

Bir ABD çiftliğinde keşfedilen ''kılıç dişli kaplan'' adlı yaklaşık 37 milyon yıllık iskelet İsviçre'nin Cenevre'de açık artırmayla satışa sunulacak.

Yaklaşık 120 santimetre uzunluğundaki iskeletin, İsviçre kentinde düzenlenen açık artırmada 55 bin ila 73.750 Euro arasında bir fiyat aralığında alıcı bulması bekleniyor. Kılıç dişli kaplanın gergedan avladığı belirtildi.  

DHA'nın aktardığı habere göre, bir ABD çiftliğinde keşfedilen "kılıç dişli kaplan" adlı 37 milyon yıllık iskelet İsviçre'nin Cenevre kentinde açık artırmayla satışa sunulacak. Yaklaşık 120 santimetre uzunluğundaki iskeletin, 8 Aralık'ta İsviçre kentinde düzenlenen açık artırmada 55 bin ila 73.750 Euro arasında bir fiyat aralığında alıcı bulması bekleniyor.

Piguet müzayede evinin müdürü Bernard Piguet, "Bu fosil, her şeyden önce korunması için olağanüstü: 37 milyon yaşında ve yüzde 90'i sağlam" diye konuştu. Güney Dakota'da keşfedilen fosilleşmiş iskeletin, gergedanları avlayan yaklaşık 160 kilogram ağırlığındaki bir Hoplophoneus'a ait olduğu aktarıldı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.