Yüzlerce öğrencide korona çıktı, aileler panikte: Okulların açılması sonrası korkulan oldu

Korona virüs salgınıyla mücadelede örnek ülke olarak gösterilen Güney Kore’de hasta sayısının artmasıyla birlikte yeniden sıkı önlemler geliyor.Güney Kore Sağlık Bakanı Yoo Eun-hae Seul Bölgesi’nde son 2 haftada 150 öğrenci ve 43 okul çalışanında virüs tespit ediliğini açıkladı. Öte yandan 11 Eylül'e kadar lise son öğrencileri dışında bütün eğitimler internet üzerinden yapılacak.

Yüzlerce öğrencide korona çıktı, aileler panikte: Okulların açılması sonrası korkulan oldu
banner150

Sözcü’de yer alan habere göre, Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, son 24 saat içerisinde 280 yeni vaka tespit edildiğini açıklarken, bir kişinin de yaşamını kaybettiğini duyurdu. Böylelikle ülke genelindeki vaka sayısı 17.945’e çıkarken Covid-19’a bağlı sebeplerle yaşamını yitirenlerin sayısı da 310’a çıktı.

Cumartesi günü, Mart ayından beri en yüksek günlük vaka sayısı olan 397’yi gören Güney Kore’de vakaların özellikle başkent Seul etrafında tespit edildiği belirtildi.

ACI TABLOYU BAKAN DUYURDU

Fakat sağlık bakanlığı vaka sayısının artmasıyla birlikte Seul, Incheon şehirlerinde ve Geonggi bölgesinde yüz yüze eğitime ara verilmesine karar verdi. 11 Eylül’e kadar lise son sınıf öğrencileri haricindeki bütün eğitimlerin internet ortamından yapılmasına karar verildiği belirtildi.

Mart ayından beri eğitimin sık sık ertelendiği ülkede vaka sayısının düşmesiyle birlikte 20 Mayıs-1 Haziran arasında okullar kademeli olarak tekrar açılmıştı. Ülkede son 2 haftada vakaların artmasıyla birlikte öğrenci ve öğretmenlerin de hastalığa yakalandığı duyuruldu.

Sağkık Bakanı Yoo Eun-hae, “Son iki hafta içerisinde Seul bölgesinde en az 150 öğrencide ve 43 okul çalışanında corona virüsü tespit edildi” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.