Yüz yüze eğitime kar engel oldu Hangi il ve ilçelerde eğitime ara verildi

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Konya'nın 8 ilçesinde, Yozgat'ın ise genelinde eğitime 1 gün ara verildi.

Yüz yüze eğitime kar engel oldu Hangi il ve ilçelerde eğitime ara verildi

Yozgat’ta etkili olan kar yağışı il genelini beyaza bürüdü. Yozgat Valisi Ziya Polat, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiğini, engelli ve hamile kamu çalışanlarının idari izinli sayılacağını duyurdu.

Yozgat Valisi Ziya Polat, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Olumsuz hava koşullarının devam etmesi ve buzlanma riskine karşı ilimiz genelinde tüm okul ve kurslarda eğitime 26 Mart Cuma 1(Bir) gün ara verilmiş olup, eğitim uzaktan devam edecektir. Engelli ve hamile kamu çalışanlarımız idari izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verdi.

KONYA'DA 8 İLÇEDE EĞİTİME ARA

Konya'da 3 gündür devam eden kar yağışı nedeniyle Beyşehir, Derebucak, Seydişehir, Bozkır, Karapınar, Taşkent, Hadim ve Güneysınır ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime bugün ara verilirken, dersler uzaktan eğitim yoluyla devam edilecek.

(Kaynak: İHA/DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.