YSK Başkanı Güven'den seçim açıklaması!

YSK Başkanı Sadi Güven, seçim sonuçlarıyla ilgili konuştu. İtiraz olmayan yerlerde mazbataların verileceğini açıklayan Güven, "Değişen bir şey yok. İtiraz süreci devam ediyor." dedi. İfadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilen zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

YSK Başkanı Güven'den seçim açıklaması!
banner150

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, "İtiraz  olmayan yerlerde mazbatalar verilecek." dedi. 

Güven, YSK binası önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimin sona  erdiğini ve geçici sonuçların siyasi partilerle paylaşıldığını belirtti.

Dünden itibaren de itiraz sürecinin başladığını ve bu sürecin devam  ettiğini aktaran Güven, ilçe ve il seçim kurullarının itiraz olması durumunda  kararlarını vereceğini vurguladı.

Bugün saat 15.00'e kadar ilçe seçim kurullarına itiraz süresinin  olduğunu hatırlatan Güven, "İlçe seçim kurullarının 2 günlük bir karar verme  süresi var. İl seçim kurullarında bir günlük itiraz süresi var. Onlar da 2 günlük bir süre içerisinde itirazlara karar verecekler. Sonra 3 gün içerisinde de  isterlerse bize gelecekler. Süreç bu şekilde işleyecek." diye konuştu.

Sadi Güven, mazbatalarla ilgili soru üzerine, "İtiraz olmayan yerlerde  mazbatalar verilecek." karşılığını verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.