Yeni koronavirüs yasağı geliyor!

Bilim Kurulu'nun son toplantısında korona salgınının önlenmesi konusunda şehirler arası seyahat yasağından çok aile içi ziyaretlerin engellenmesi gerektiği üzerinde duruldu.

Yeni koronavirüs yasağı geliyor!

İstanbul başta olmak üzere bütün Türkiye’de artan korona virüsü vakalarına karşı 28 Ekim'de yapılan bilim kurulu toplantısında özellikle ev içi bulaşmaların nasıl önleneceği üzerinde durulduğu öğrenildi.

Kurul, bütün vakaların yüzde 70’inin aile bireylerinin birbirlerine bulaştırmasından kaynaklandığı tespitinden hareketle özellikle ev içinde de maske ve mesafe kuralı uygulanması, ailelerin birbirlerine ziyaretlerinin engellenmesi, aile toplanmalarına yönelik denetimlerin artırılması, bu konuda apartman veya site yönetimlerinin uyarılması, seyreltilmiş hayat formatına geçilmesi gibi tedbirleri tartıştı. Medyaya bugün yansıyan kulis haberlerinde bu tedbirlerin aşama aşama yaşama geçirileceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.