Yeni askerlik sistemi ile ilgili üzücü haber geldi!

Yeni askerlik sisteminin yürülüğü ile ilgili son dakika gelişmesi! Yeni askerlik sistemi ile ilgili üzücü haber geldi. Nisan ayında Meclise geleceği belirtilen ve Mayıs ayında yürürlüğe gireceği ifade edilen yeni askerlik sistemi, daha da ileri bir tarihe ertelendi.

Yeni askerlik sistemi ile ilgili üzücü haber geldi!
banner150

Yeni askerlik sistemi ile ilgili flaş gelişmeler yaşanıyor.

Edinilen bilgiye göre yeni askerlik sisteminde taslak çalışmanın sona erdiği va bakanlığın onayından geçtikten sonra faylanmak üzere Cumhurbaşkanlığı'na gönderileceği belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da onayından geçmesi sonrası yeni askerlik yasası, TBMM'ye sevk edilecek. 

TBMM 'ye sevk edilecek kanun tasarısı, buradan da geçmesi  sonrası yeni askerlik yasası Resmi Gazete 'de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

AĞUSTOS'TA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

Son dakika alınan bilgiye göre 'yeni askerlik sistemi' tasarısında yer alan yürülük maddesi hakkında bilgi verildi. Buna göre yeni askerlik sisteminin en erken yaz aylarının sonunda yani Ağustos ayında yürülüğe gireceği belirtildi. 

MUVAZZAFLAR FAYDALANACAK MI?

Merak edilen bir diğer konu ise askerde olan adayların yeni askerlik sisteminden faydalanıp faydalanamayacağı meselesi. Bu konu hakkında ise henüz net bir bilgi verilmedi. Ancak yeni askerlik sisteminin yürülüğe girdiği tarihte askerde olanların faydalanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.