Türklerin Avrupa'dan tahliyesi başlladı! İlk kafile Almanya'dan yola çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 3 bin 614 Türk vatandaşının 9 Avrupa ülkesinden bu gece yarısına kadar getirileceğini açıklamıştı. Almanya'dan ilk uçak Türkiye'ye doğru hareket etti. Uçakta ikisi bebek 108 yolcu bulunuyor. Yolcular, İstanbul ve Kocaeli'deki yurtlarda karantinaya alınacak.

Türklerin Avrupa'dan tahliyesi başlladı! İlk kafile Almanya'dan yola çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa'da yaşayan 3 bin 614 Türk vatandaşının yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 9 Avrupa ülkesinden bu gece yarısına kadar getirileceğini açıklamıştı. Türk Hava Yollarının (THY) gerçekleştireceği 34 seferle Türkiye'ye getirilecek 3 bin 614 vatandaştan 108'i Münih'ten İstanbul'a hareket etti.

3 BİN 614 TÜRK VATANDAŞ BAŞVURDU

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda'dan dönmek için 3 bin 614 vatandaşın gelmek için başvurduğunu açıklamış ve ''3 bin 614 vatandaşımız dönüş için başvurdu. 3 bin 614 Türk vatandaşı 9 Avrupa ülkesinden bu gece yarısına kadar getirilecek. THY'nin 34 seferiyle getirilecek 3 bin 614 vatandaş, İstanbul ve Kocaeli'deki yurtlarda 14 gün boyunca karantinaya alınacak''' açıklaması yapmıştı. 

İLK KAFİLE ALMANYA'DAN YOLA ÇIKTI

Türk Hava Yollarının (THY) gerçekleştireceği 34 seferle Türkiye'ye getirilecek 3 bin 614 vatandaştan 108'i Münih'ten İstanbul'a hareket etti. Yerel saatle 10.05'te Münih'ten hareket eden uçakta, 2'si bebek olmak üzere, 108 yolcunun bulunduğu öğrenildi.

UÇAKLAR NERELERDEN KALKACAK?

Avrupa'dan Türkiye'ye gelmek isteyen ve Dışişleri Bakanlığına isim bildiren vatandaşlar, gün içinde Hamburg, Düsseldorf, Stuttgart, Frankfurt, Nürnberg, Köln ve Berlin'deki havalimanlarından Türkiye'ye hareket edecek. Tüm uçuşların olduğu havalimanlarında ilgili başkonsolosluk görevlileri de vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla hazır bulunuyor. Yolcular, İstanbul ve Kocaeli'deki yurtlarda karantinaya alınacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.