Türkiye'nin en güvenilir milletvekili kim? Mahir Ünal dördüncü sırada

Türkiye genelinde halkın en çok güven duyduğu milletvekilleri belirledi. Binali Yıldırım, en güvenilir isimler listesinde zirvede yer alırken, Özgür Özel ikinci ve Yavuz AğıralioğluIlıcalı üçüncü sırada yer alan diğer isimler oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise dördüncü sırada gösterildi.

Türkiye'nin en güvenilir milletvekili kim? Mahir Ünal dördüncü sırada

Ada Araştırma Şirketi Türkiye'nin en güvenilir, sporcuları, sanatçıları, komedyenleri ve siyasilerinin kimler olduğunu belirledi. 25-30 Kasım tarihleri arasında 30 büyükşehirde 2768 kişiyle gerçekleştirilen ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

MAHİR ÜNAL DÖRDÜNCÜ SIRADA
Araştırmada, katılımcılara 'Türkiye'nin en güvenilir milletvekili kim?' sorusu soruldu. Anketten çıkan yüzde 10,3'lük oy oranı ile Türkiye'nin en güvenilir milletvekili AK Parti İzmir Millletvekili Binali Yıldırım oldu. İkinci sırada yüzde 9,1 ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yer aldı. Üçüncü sırada ise İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ise dördüncü sırada gösterildi.

EN GÜVENİLİR SİYASETÇİ BAŞKAN ERDOĞAN OLDU
Ankette ayrıca "Sizce Türkiye'nin en güvenilir siyasetçisi kimdir?" sorusu da soruldu. Ankette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 38,2 ile birinci sırada yer aldı. Ankette Ekrem İmamoğlu yüzde 11,2 ile ikinci sırada yer alırken eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise yüzde 7,9 ile üçüncü sırada yer aldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise 4. sırada yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.