'Tam kapanma'da cinsel korunmaya yasak

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında Türkiye, 17 günlük 'tam kapanma' süreci devam ederken, İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği ‘market tedbirleri’ konulu genelgeyle temel ihtiyaçları dışındaki ürünlerin satışına izin verilmeyeceği bildirildi. Yasaklanan ürünler arasında temel ihtiyaç olan hijyenik ped, cinsel sağlık ürünleri ve deodorantlarında olması çok sayıda vatandaşın tepkisini çekti.

'Tam kapanma'da cinsel korunmaya yasak

TELE 1'de yer alan habere göre, marketler, bugünden itibaren tam kapanma döneminde alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim gibi ürünleri satamayacak.

Genelgeye göre marketlerde tüm gıda ve temizlik maddeleri satılabilecek. Genelgeyle cinsel sağlık ürünlerine de yasak getirilmesine sosyal medyada pek çok yurttaş tepki gösterdi. Gazeteci Melis Alphan “Se*s mi yasak, yoksa korunmak mı? Tam anlayamadım.” diye tepkisini dile getirdi.

Hayvan maması ve parfüm ile makyaj ürünleri dışında kozmetik satışı yapılabileceği belirtilmesine rağmen deodorantların satışının da yasaklanması tepki çekti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 16:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 1 ay Önce

Elinize yüzünüze bulaştırdınız iyice yok turist gelsin kimi görürse aşı yaparız yok bilmem ney ney babanınızın çiftliği değil bu ülke aynen devam edin sandık elbet gelir

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.