Sokağa çıkma yasağı son dakika 18 yaş altına yasak mı?

Sokağa çıkma yasağı geldi mi? Sokağa çıkma yasağı son dakika haberleri yoğun şekilde araştırılırken, 18 yaşı altındakilere sokağa çıkma yasağı mı geldi sorusu en çok araştırılanlar arasında. Son dakika haberine göre, Sokağa çıkma yasağı hakkında flaş bir gelişme yaşandı.

Sokağa çıkma yasağı son dakika 18 yaş altına yasak mı?
banner150

Corona virüsü salgını nedeniyle çeşitli önlemler alınmaya devam ediyor. Ülkemizde de ölümlere yol açan corona virüsünde dünya genelindeki ölüm ve vakalarda artış yaşanıyor. Son dakika haberine göre, Sokağa çıkma yasağı hakkında flaş bir gelişme yaşandı.

Dünya genelinde tehdit haline gelen koronavirüsü salgınında Türkiye’de koronavirüse karşı tedbirlerini arttırmaya devam ediyor. Sosyal izolasyon konusunda sık sık uyarılarda bulunulurken şimdi de yeni tedbirler gündeme geliyor. Kulislerden alınan bilgilere göre sokağa çıkma yasağı 60 yaşa düşerken 18 yaş altı çocukların da sokağa çıkmaları  yasaklanacak.

18 YAŞ ALTI ÇOCUKLARIN SOKAĞA ÇIKMALARI YASAKLANACAK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerekli bütün tedbirlerin alınması yönünde talimatının ardından çalışmalar hızlandı. Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda; bu kapsamda 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması konusundaki sınırlamanın 60 yaş üstü olarak uygulanması planlanıyor. Ayrıca 18 yaş altı çocukların sokağa çıkmaları da yasaklanacak.

DOĞU VE G.DOĞU’DA SON DURUM
Türkiye Gazetesi’nin haberine göre; Doğu ve Güneydoğu’da sosyal izolasyon konusunda yaşanan sıkıntıların gündeme gelmesinden sonra, İçişleri Bakanlığı bölgedeki bütün valilere tedbirlerin daha sıkı uygulanması konusunda talimat vermişti. Bunun üzerine, bölge illerinde, her ile özgü yeni sınırlamalar devreye sokuldu. Yapılan değerlendirmelerde, alınan önlemlerle birlikte son birkaç günde bu illerde sosyal izolasyon oranının yüzde 70’e çıktığı belirlendi.

YASAKLARA UYAN İL ANKARA
Türkiye genelinde uygulamaya giren yasaklara ve sınırlamalara uyum konusundaki en başarılı ilin ise Ankara olduğu belirtildi. Ankara’daki sosyal izolasyon oranının yüzde 85’in üzerine çıktığı, İstanbul’da da özellikle hafta sonu Ankara’ya yakın bir başarı sağlandığı kaydedildi.

MUHTARLIKLAR UYARILDI
Şehir değiştirenlerin gittikleri yerde 14 gün boyunca izolasyona tabi tutulmaları ve takiplerinin yapılabilmesi için tüm muhtarlıklar da uyarılmış durumda. Valilikler ve kaymakamlıklar aracılığıyla köy muhtarlarından, köylerine il dışından gelenlerin kurallara uymalarının temin edilmesi, bu kuralları ihlal edenlerin güvenlik birimlerine bildirilmesi talep edildi.

Öte yandan, Türkiye’nin hem doğu-batı sınırı; hem de Suriye sınırında koronavirüse karşı alınan tedbirler sıkılaştırıldı. İçişleri Bakanlığı kaynakları “İran sınırı çok güçlü şekilde tutuldu. Sosyal medyada İran sınırdan toplu geçişler olduğuna dair dolaşan görüntüler yeni değil. Kesinlikle böyle bir şey yok. Ağrı-Iğdır sınırı ile Yunanistan sınırında özel harekâtçılar görevlendirildi. Van’da iki ayrı hat oluşturuldu. Birinci hatta sınır birlikleri, ikinci hatta jandarma görev yapıyor. Suriye sınır zaten çok güçlü şekilde kontrol ediliyor. Sınırın öbür yanında başlıyor bu tedbirler. Kamplara yönelik de tedbirler artırıldı. Geri gönderme merkezleri vatandaştan izole edildi. Şu ana kadar kamplarda infiale sebep olacak bir durum söz konusu değil” bilgisini verdi.

Peki sizce Türkiye genelinde 18 yaş altına sokağa çıkma yasağı gelmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 10:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 6 ay Önce

Evet

Ahmet
Ahmet - 6 ay Önce

Evet

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.