Savcı düğmeye bastı! 11 ilde FETÖ operasyonu!

İzmir merkezli 11 ilde FETÖ/PDY operasyonunda, aralarında meslekten ihraç edilen 1. sınıf emniyet müdürü ve görevdeki 5 polis memuru ile 2 avukat, 1 öğretim görevlisinin de bulunduğu 51 şüpheli hakkında da gözaltı kararı verildi.

Savcı düğmeye bastı! 11 ilde FETÖ operasyonu!
banner150

İzmir merkezli 11 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel  Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik aralarında 3 mahrem imam ile meslekten  ihraç edilen 1. sınıf emniyet müdürü, görevli 5 polis memuru, 2 avukat ve 1  öğretim görevlisinin de bulunduğu 51 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'ye yönelik operasyonlar devam  ediyor. Bu kapsamda, örgütün kriptolu haberleşme programı "ByLock"  kullandıkları tespit edilen aralarında İzmir ve Manisa Barolarına kayıtlı 2  serbest avukat, 1 üniversite öğretim görevlisi, 1 mühendis, 1 teknisyen, 3 esnaf,  4 muhasebeci, meslekten ihraç edilen 7 öğretmenin de bulunduğu 33 şüpheli ile,   aleyhlerinde ifade, teşhis, mahrem fişleme gibi deliller bulunan görevdeki 5  polis memuru, biri ihraç 1. Sınıf Emniyet Müdürü, 2 ihraç edilmiş komiser  yardımcısı, 6 ihraç polis memuru, 3 mahrem imam, 1 gelir uzmanı olmak üzere  toplam 51 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. 

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri,  İzmir başta olmak üzere Ankara, Aydın,  Manisa, Uşak, Denizli, Çorum, Sivas, Osmaniye, Diyarbakır ve Trabzon illerinde eş  zamanlı operasyon başlattı.  

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 08:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.