Sakarya'da havai fişek fabrikasında yangın! Peş peşe patlamalar

Ajanslar son dakika haberlerini peş peşe geçiyor. Sakarya'da faaliyet gösteren bir havai fişek fabrikasında art arda şiddetli patlamalar yaşandı. İşte, son dakika haberin tüm detayları...

Sakarya'da havai fişek fabrikasında peş peşe patlamalar yaşandı. Bu patlamanın ardından büyük sesler çevre illerden de duyuldu. Sakarya'da yaşayan vatandaşlar korkularını sosyal medya üzerinden duyurmaya çalıştılar. Hendek'teki patlamanın ardından ilk görüntüler de az önce geldi!

Fabrikada patlamaların hala sürdüğü gelen bilgiler arasında yer alıyor.

AMBULANS VE İTFAİYELER

Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Ölü ya da yaralı bilgisi henüz bulunmuyor.

HENDEK BELEDİYE BAŞKANI'NDAN İLK AÇIKLAMA

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, "150-200 civarında çalışanı olduğu söyleniyor. Ambulans ve itfaiye dışında kimseyi almıyorlar. Net bir bilgim yok. 3-4 yıl önce de patlama yaşandı. Aynı fabrikada oldu. Ölen olmamıştı. Patlamalar hala sürüyor. Olay yerine 300 metre mesafedeyim. İlk baştaki kadar güçlü olmasa da patlamalar sürüyor. Tüm ekipler şu an burada. Hendek ilçesine 16 kilometre mesafede bir tesis" dedi.

"BOMBA DÜŞMÜŞ SANDIK"

Babaoğlu, "Çok güçlü bir patlamaydı. Telefonlarımız susmuyor. Tüm kentte duyuldu. Çevre illerde de duyuldu. Bomba düşmüş sandık. Şu an güvenlik tedbirleri alındı. Güvenlik çemberi kuruldu." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.