Resmi Gazete'de yayımlandı! 12 bin kişi alınacak...

Sağlık Bakanlığınca KPSS puanıyla atanacak 12 bin sözleşmeli sağlık personeli için ilan Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de yayımlandı! 12 bin kişi alınacak...
banner150

Buna göre, Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657  sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı  Kanun Hükmünde Kararname'nin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere Kamu  Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi  yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12 bin  sözleşmeli sağlık personeli alınacak.
Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek  sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2019/4 Tercih  Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak.
Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS  Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS  Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacak.
Tercih işlemleri 7 Ağustos'ta başlayacak

Adaylar tercihlerini 7-21 Ağustos tarihleri arasında tercih  kılavuzunda belirtilen kurallara göre, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C.  kimlik numarası ve şifresini girerek yapabilecek.
ÖSYM'ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen ya da elden  verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

Odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ile sağlık fizikçisi  pozisyonlarında tercih yapmak isteyen ve ilgili alanlarda lisansüstü (yüksek  lisans veya doktora) öğrenim görmüş adayların 19 Ağustos Pazartesi günü saat  17.00'ye kadar Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi  Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekiyor.
Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar, Devlet Personel  Başkanlığının internet sayfasında yayımlanan duyuru ekindeki dilekçe ve istenilen  belgeleri kurumun adresine iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırabilecek. 19  Ağustos itibarıyla kuruma ulaşmayan dilekçeler işleme alınmayacak.
Odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ile sağlık fizikçisi  pozisyonları dışında tercih yapacak adaylar Devlet Personel Başkanlığına  başvuruda bulunamayacak.
Devlet Personel Başkanlığının duyurularına istinaden daha önce  müracaat etmiş ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvuru yapmaları  gerekmeyecek.
12 bin kadrodan 6 bin 835'i hemşire
Belirlenen 12 bin kadrodan 6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve 3 bini  sağlık teknisyeni ile sağlık teknikerinden oluşacak.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.