Operasyonda minareye gizlenmiş esrar ele geçirildi

Diyarbakır'daki terör operasyonunda cami minaresine gizlenmiş uyuşturucu ele geçirildi

Operasyonda minareye gizlenmiş esrar ele geçirildi

Lice, Kulp, Silvan, Hazro ve Kocaköy ilçelerinde terör örgütü PKK'ya  yönelik 10 Eylül'de başlatılan ve bugün sona eren operasyon kapsamında, güvenlik  güçlerince Lice ilçesine bağlı bir köyde yapılan aramada cami minaresinde iki  çuval içerisinde gizlenmiş kubar esrar ele geçirildi.

YASAK KALDIRILDI

Diyarbakır’ın Lice, Kulp, Silvan, Hazro ve Kocaköy ilçelerine bağlı 116 köy ve mezrada, terör örgütü PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyon nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı, bölgede operasyonun tamamlanmasıyla kaldırıldı.  
Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Lice, Kulp, Silvan, Hazro ve Kocaköy ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten ve aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek amacıyla operasyon düzenlendiği anımsatıldı. Operasyon nedeniyle, 12 Eylül’de saat 16.00’dan itibaren söz konusu ilçelere bağlı 116 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağının ilan edildiğinin hatırlatıldığı açıklamada, yasağın 13 Eylül’de saat 24.00 itibariyle kaldırıldığı duyuruldu.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 10:14
YORUM EKLE