Onunla fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştılar!

Samsun’da bir balıkçıda sergilenen dev orkinosu gören vatandaşlar fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı

Onunla fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştılar!
banner150

Samsun’da bir balıkçı tezgahında sergilenen dev orkinos, vatandaşların ilgi odağı oldu. Hayatlarında ilk kez orkinos gören Samsunlular, dev balıkla fotoğraf çektirmek için adeta sıraya girdi.

Balığın Karadeniz’de palamut ağlarına takıldığını belirten balık satıcısı Fikret Yumak, "Balığı gören çok merak ediyor. Görünüşüne oranla ucuz da satıyoruz. İsteyene kilosu 30 liradan satıyoruz. Palamut ağlarına takıldı. Zor uğraşlar sonucu gemiye çıkartıldı. Karadeniz’deki bereket daim olmasını diliyoruz. Bunu bir başlangıç olarak görüp daha da iyilerini tutmak istiyoruz. Bizim vatandaşlarımız biraz ilgi ve alakayı sever. Bu balığı daha önce görmedikleri için değişik tepkiler veriyorlar. Anı olsun diye bol bol fotoğraf çektiriyorlar. Orkinos 60 kilo geliyor. Boyu da 1,5 metreden uzun. Ton balığı olarak da geçen orkinosun eti çok güzel. Balığı kesip parça parça satışa sunacağız” dedi.


Hayatlarında ilk kez dev orkinos gören vatandaşlar ise böyle bir balığı daha önce görmedikleri için fotoğraf çektirmek istediklerini ifade etti. 

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.