Okulu tatil olan öğrencilerden hem annesi hem de babası çalışan çocuklara kim bakacak?

Koronavirüs nedeniyle Okullar tatil edilirken, ortaya bir başka ciddi sorun daha çıktı. Okulu tatil olan öğrencilerden hem annesi hem de babası çalışan çocuklara kim bakacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çözüm için Cumhurbaşkanlığı'nı işaret ederken, sevindiren haber geldi.

Okulu tatil olan öğrencilerden hem annesi hem de babası çalışan çocuklara kim bakacak?

Koronavirüsün Türkiye sınırları içine girdiğinin resmen açıklanmasının ardından çok doğru bir kararla okullar tatil edildi. Ancak bu karar sonrasında yeni sıkıntılar var. 

Birincisi; hamileler de idari izinli sayılacak mı?

İkincisi ve daha da önemlisi; hem anne hem babası çalışan ve koronavirüs tatiline çıkan çocuğa evde kim bakacak?

EŞLERDEN BİRİ İZİNLİS SAYILACAK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çalışan eşlerden birinin idari izinli sayılıp sayılmayacağı konusunda “Cumhurbaşkanlığı’nın açıklamasını beklemekte yarar var” dedi. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi ise "Edindiğim izlenim eşlerden biri izinli sayılacak" haberini verdi. 

AKADEMİK PERSONELE NE OLACAK?

İlk, orta ve liselerle 1 hafta tatil edilirken, 25 Mart'tan itibaren de uzaktan eğitim başlayacak. Öğretmenler bu süreçte okula gitmeyecekler. Üniversiteler için ise 3 hafta tatil kararı çıktı. Uzaktan eğitim de yapılmayacak. Ancak üniversite akademik ve idare personelleri çalışmaya devam edecek. Onlar için tatil kararı verilmedi. YÖK bu noktada koronavirüs salgınının seyrine göre ilerde ek değerlendirme yapılabileceğini açıkladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.