KYK yurt başvuru sonuçları 2021 ne zaman, hangi gün açıklanacak?

Yüz bini aşkın öğrenci KYK yurt başvuruları sonuçlarına odaklandı. KYK yurt başvuru sonucu kritik bir döneme girdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na başvuruda bulunmasının ardından 12 Eylül'e kadar üniversite öğrencileri başvurularının sonuçlarına odaklandı. 2021-2022 eğitim öğretim yılında KYK yurtlarında kalacak üniversite öğrencileri yapılacak değerlendirmenin ardından belirlenecek. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? Tüm detayları kanalmaras.com okurları için derledik.

KYK yurt başvuru sonuçları 2021 ne zaman, hangi gün açıklanacak?

ÖSYM yerleştirme prosedürü tamamlandıktan sonra e-devlet kapısı üzerinden KYK yurt başvurusu alınır. KYK öğrenci yurdu başvurularında ilk tercihtir.Yurt başvurusu bu yıl Eylül ayında alınmıştır. KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanma tarihi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Sonuçların, başvurunun tamamlanacağı 13 Eylül'den sonra açıklanması bekleniyor.

Yurt başvuru sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen tarihte ilan edilecektir. Sonuçlar https://gsb.gov.tr/anasayfa.html ​​internet adresinden takip edilmelidir.

Yurtlarda barınma şartları nelerdir?

a) Örgün eğitim veren bir yükseköğretim kurumuna kaydolmak.
b) Devam ettiği yükseköğretim kurumu veya kursu, ailesinin yaşadığı il veya bölge dışındadır.
c) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, Cumhurbaşkanına hakaret, devletin egemenlik alametlerini aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama, kamu barışına karşı suçlar veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, hayasızca hareketler, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etme veya bulundurma, haksız mal edinme, şike, teşvik primi, kanuna aykırı olarak spor müsabakalarına dayalı bahis ve şans oyunlarını oynatma, oynatılmasına yer ve imkan sağlama, reklamını yapma veya para nakline aracılık etme suçlarından mahkûm olmaması.
c) Yurt dışında bulunan yurtlarda barınan öğrencilerin öğrenim gördükleri ülke kanunlarına göre taksirli suçlar hariç herhangi bir suçtan dolayı hakkında altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezası ile kesinleşmiş mahkumiyeti bulunmaması.

d) Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yükseköğrenim öğrencilerine hizmet veren yurtlarından çıkarma cezası veya yükseköğretim kurumlarından altı aydan fazla uzaklaştırma cezası almamış olması.

e) Uluslararası öğrencinin, öğrenci belgesi, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından almış olduğu ikamet izni belgesi ile pasaportunun onaylı suretini ibraz etmiş olması.

f) Zorunlu staj hariç brüt asgari ücret tutarının bir buçuk katı üzerinde ücretli bir işte çalışmaması.

g) Kamu personeli olmaması.

ğ) Toplu yerlerde yaşamaya engel olacak seviyede akıl ve ruh hastalığının olmadığına ve bulaşıcı hastalığının bulunmadığına dair beyanda bulunması.

h) Yurt başvurusu yaptığı tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olması.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.