Korkunç olay! 'Cep telefonunu kaybettin' diye eşini öldürdü, mahkemede 'kaza' dedi

Ankara'da cep telefonunu kaybettiği için tartıştığı 1 yıllık eşi İran Uyruklu Farnoosh Gheıbı'yı (20), evde arkadaşlarının yanında pompalı tüfekle öldüren otel işletmecisi Binali Atik'in (27) tutuklu yargılanmasına başlandı. Sanık Binali Atik, "Tartışma sırasında eşim ve arkadaşı, elimdeki tüfeği almak için hamle yaptı. Çekiştirme sırasında tüfek ateş aldı. Kaza sonucu olay meydana geldi. Olayda en çok üzülen ve mağdur olan kişi benim" dedi.

Korkunç olay! 'Cep telefonunu kaybettin' diye eşini öldürdü, mahkemede 'kaza' dedi
banner150

Farnoosh Gheıbı, yaklaşık 2 yıl önce annesiyle birlikte İran'dan gelerek Kırıkkale'de oturan teyzesinin yanına yerleşti. Farnoosh Gheıbı, Ankara'da tanıştığı Binali Atik ile ailesinin istememesine rağmen 1 yıl önce kaçarak evlendi. 2 Aralık 2018'de Farnoosh Gheıbı, Keçiören'deki evlerine davet ettiği arkadaşı Adalet Dolaşan ve onun erkek arkadaşı Salih Tokgöz ile alkol almaya başladı.
Bir süre sonra eve eşi Binali Atik geldi. Sohbet sırasında Farnoosh Gheıbı, eşi Binali Atik'e, cep telefonunu kendisinin işlettiği otelde kaybettiğini ve telefonun arkasında 500 lira da para olduğunu söyledi. İkili arasında başlayan tartışma sırasında Binali Atik, Farnoosh Gheıbı tokat attı.

Farnoosh Gheıbı da elindeki bardağı eşinin üzerine fırlattı. Binali Atik, yatak odasından aldığı pompalı tüfekle Farnoosh Gheıbı bir el ateş etti. Ağır yaralanan Farnoosh Gheıbı, kaldırıldığı hastanede yaşamını yetirdi. Gözaltına alınan Binali Atik, tutuklandı, hakkında dava açıldı.

İLK KEZ HAKİM KARŞISINDA

Binali Atik, mahkemedeki savunmasında, "Eşim bana, 'sen nasıl erkeksin, nasıl patronsun, kendi dükkanında kaybolan telefonu bulamıyorsun?' dedi. Tartışma sırasında elindeki içki bardağını suratıma fırlattı. Bunun üzerine ben de 3-4 kez tokat attım. Sonra Adalet ile erkek arkadaşına evden gitmelerini söyledim. Bu sırada 3'ü de koridora çıktı.

Arkalarından ben de çıktığımda eşim arkadaşına, 'beni öldürsün' diyordu. Ben de 'seni seviyorum neden öldüreyim?' dedim. Bu sırada yatak odasında olması gereken tüfeğin koridorda yerde olduğunu gördüm.

TANIK, SANIĞI YALANLADI

Tüfeği alıp salona geçtim, üçünün de gelmesini istedim. Yanıma geldiklerinde eşim ve arkadaşı Adalet elimdeki tüfeğe sarıldı. Üçümüz birden tüfeği çekiştirirken, normalde namlusu yere doğru olan tüfek, nasıl olduğunu anlamadım bir anda patladı ve eşim yere düştü. Kaza sonucu olay meydana geldi. Olayda en çok üzülen ve mağdur olan kişi benim; ancak bu duruma düştüm" dedi.

Duruşmada, Adalet Dolaşan tanık olarak dinlendi. Olay günü birlikte alkol alırken çiftin tartışmaya başladığının anlatan Dolaşan, "Binali tokat vurmak suretiyle Farnoosh Gheıbı'yi dövmeye başladı. Engel olmaya çalıştım. Ancak beni de itince korktum ve öbür odaya kaçtım.

Üçü salonda kaldı. Salih'in 'yapma' diye bağırdığını duydum. Arkasından Farnoosh Gheıbı 'yapma' diye bağırdı. Sonra bir el patlama sesi duydum. Salona girdiğimde kız yerde kanlar içinde yatıyordu. Hemen Salih ile evden çıkıp polis ve ambulansa haber verdik" dedi.

Farnoosh Gheıbı'nın ailesinin avukatları, sanığın savcılık ve mahkemedeki ifadelerinde çelişkiler olduğunu söyleyerek, olayın kaza olmadığını savundu. Mahkeme heyeti, çağrılmasına rağmen duruşmaya gelmeyen tanık Salih Tokgöz'ün bir sonraki celseye zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.